Todd Nelson prodloužil smlouvu

barons1Vedení Oilers prodloužilo smlouvu o tři roky s trenérem Oklahomy City Barons Toddem Nelsonem, který poslední čtyři sezóny patří mezi nejlepší trenéry v AHL.

Jeho práce s mladými hráči je úžasná, to také potvrdil generální manažer Oilers Craig MacTavish, který si velmi váží práce Nelsona.

„Tedd je skvělý trenér, který umí velmi dobře pracovat s mladými hráči,“ řekl MacTavish.

Dokonce pár týdnu zpět, bývalí asistent trenéra Atlanty Trashers byl kandidát na hlavní post lavičky Caroliny Hurricanes, ale nakonec generální manažer „Hurikánů“ Ron Francis dal přednost  Billu Petersovi.

Nejúspěšnější sezónu u Oklahoma City zažil Nelson v roce 2012, když jeho tým se umístil na první příčce Západní Konference s bilancí 45-22-4-5. Také se mu povedlo dvakrát probojoval do finále konference a to v letech 2012 a 2013. Jeho celková bilance  u Barons je 161-105-10-32 ve 304 střetnutí.

Před příchodem Dallase Eakinse se spekulovalo, že právě Todd Nelson by měl být hlavním kandidátem na místo hlavního trenéra na lavičce „Olejářů“. MacTavish si nakonec vybral Eakinse, kterému se první sezóna vůbec nepovedla. Po prodloužení kontraktu se shodují novináři v Edmontonu, že právě Nelson by mohl po dalším nezdaru Dallase Eakinse nahradit.