Vzhledem k tomu, že naši redakci už nějaký ten čas táhneme ve dvou, tak se dnes musíte spokojit s velmi úsporným předzápasovým servisem k utkání s Torontem. Zkrátka i my jsme jen lidé, co mají své rodiny a chceme jim alespoň o víkendu věnovat trochu toho času. Zároveň sem tento text vkládám již netradičně brzy, protože musím za chvíli odjet. Mimochodem jedeme se syny do Prahy na výlet a mimo jiné také do kina na film Děti Nagana. Takže stále na hokejové vlně.

Oilers si ve čtvrtek v Bostonu vyzkoušeli, že hrát se dá opravdu s každým. I přesto, že prohrávali po první periodě 0:2, podařilo se jim nakonec suveréna soutěže skolit na jeho vlastním ledě a odvézt si z Bostonu vítězství 3:2. A prosím pěkně bez jediného bodového příspěvku Connora McDavida. Je ovšem načase jít dál a čelit další výzvě v podobě Toronta Maple Leafs.

Kapitán Leafs John Tavares toho za svých 14 sezon v NHL viděl už opravdu hodně, ale říká, že se nic nevyrovná tomu, co letos předvádí McDavid: „Ne, nemyslím si, že jsem něco podobného viděl. Může získat tolik bodů, kterých naposledy dosahovali hráči jako Gretzky nebo Lemieux. Je to prostě neuvěřitelné, co dokáže. Nejen jak je rychlý, ale i co v takové rychlosti dokáže dělat, jak o hokeji přemýšlí.“ Na utkání v Torontu se pochopitelně těší i sám McDavid, který nedaleko odsud pochází. Je rodákem z Richmond Hill v Ontariu, které se nachází asi 45 minut jízdy severně od Scotiabank Areny. A ano, v dětství samozřejmě Torontu fandil. O to více jej však nyní duely s Leafs motivují a pokaždé chce udělat maximum, aby zde se svým týmem zvítězil.

Naposledy se zde McDavid publiku představil 6. ledna 2020, kdy doslova zesměšnil Morgana Riellyho památným gólem a dovedl Oilers k výhře 6:4. McDavid se svými Oilers zde v sobotu večer nehrál před zaplněným hledištěm během svých osmi sezón v NHL ještě nikdy. I v tom je dnešní den speciální. Jeho jediná další hra v sobotu večer v Torontu se odehrála 27. března 2021, kdy bylo hlediště prázdné díly pandemii COVID-19. „Vždy je to trochu speciální,“ řekl McDavid. „Hlavně je to sobota večer, vždycky jsme u nich hráli v pondělí nebo ve středu večer nebo něco takového, ale je super, že je to nyní v sobotu.“ McDavid řekl, že si v pátek dal ve městě pouze večeři se svou matkou, jinak se toho příliš nedělo. Jakmile přijde sobota, jeho jediným cílem bude pomoci Oilers ke třetímu vítězství v řadě. Kapitán Edmontonu má dosud na svém kontě 10 bodů za 2 góly a 8 asistencí v 8 zápasech v Torontu.

Edmonton se díky výhře v Bostonu dotáhl na třetí Seattle v Pacifické divizi a na vedoucí dvojici ve složení Vegas – Los Angeles ztrácí nyní 4 body. Na Západě je situace velmi otevřená a cesta k diviznímu i konferenčnímu vítězství je stále otevřená pro větší okruh týmů, mezi které patří i Oilers. Toronto je druhé v Atlantické divizi, na druhý Boston ztrácí už propastných 17 bodů a je tak již několik týdnů jasné, že se Leafs v prvním kole play off opět po roce utkají s Tampou Bay. V dresu Oilers jsou dva hráči, kteří v nedávné minulosti oblékali dres Toronta a sice útočník Zach Hyman a brankář Jack Campbell. V brance Oilers je potvrzen skvěle chytající Stuart Skinner. Toronto již potvrdilo v brance Matta Murrayho.

Úvodní buly zápasu bude vhozeno v neděli v 1:00 SEČ a přímým přenosem jej vysílá stanice NOVA Sport 1.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.