Během prvních hodin jsme podepsali tři hráče

podpis1První den, kdy se otevřel trh s volnými hráči jsme během prvních hodin dokázali podepsat tři nové hráče. Dva hráče můžeme přivítat do defenzívy, kterými se stali Mark Fayne a Keith Aulie naopak do útoku se v nové sezóně postaví Benoit Pouliot.

Jako prvního hráče jsem mohli v naší organizaci přivítat obránce Marka Fayneho, který akceptoval naší nabídku na čtyři roky s gáží 14,5 milionů dolarů. Tento pravoruký obránce odehrál poslední čtyři roky v týmu New Jersey Devils, kde zaznamenal do svých statistik 48 bodů (13 branek, 35 asistencí) ve 242 utkáních. Je to velmi šikovný obránce se slušnou rozehrávkou, kterou můžou „Olejáři“ využít v přesilových hrách.

Hned pár minut po prvním podpisu se objevila zpráva na oficiálních stránkách klubu, že Oilers ulovili urostlého útočníka Benoita Pouliota, který ještě pár dní zpět bojoval s Rangers o Stanley Cup. Nakonec ho přesvědčila nabídka na 20 milionů, které bude pobírat během pěti let.

„Edmonton měl o mě velký zájem a já jsem ho taky projevil,“ řekl Pouliot. „Netrvalo dlouho a dohoda byla na světě.“

Pouliot prožil skvělou sezónu v barvách Rangers, kterou korunoval finálem ve Stanley Cupu, ale také jeho statistiky na hráče třetí řady nebyli vůbec špatné. V osmdesáti utkáních zaznamenal patnáct branek a šestnáct asistení, které následně vylepšil v play off, když si připsal 10 bodů (5 branek, 5 asistencí). Tohoto hráče můžeme brát jako univerzála, kterého můžeme využit na obou stranách kluziště.

Třetím do party dnešního dne se stal bek Keith Aulie. Tento dvoumetrový chlapík v poslední sezóně příliš neodehrál, ale jako sedmý obránce může být platný, když v potaz vezmeme jeho výšku (1,98 m) a váhu (104 kg) je to přesně to, co potřebujeme. Za zkoušku to stojí, přece jenom jednoletá smlouva na 800 000 tisíc není něco, co by nás mohlo poškodit. Celkově pětadvacetiletý obránce v NHL odehrál 136 utkání, ve kterých si připsal do statistik čtyři branky a devět asistenci.