Kdo bude hrát druhého centra?

NHL: Edmonton Oilers at Dallas StarsPo prvním červenci dokázali „Olejáři“ podepsat tři nové hráče, kteří doplnili dvojici Nikita Nikitina a Teddyho Purcella. To máme hned pět nových hráčů pro novou sezónu. Musíme přiznat, že generální manažer Craig MacTavish plní své sliby, když měsíc zpět řekl na tiskovce, že by rád přivedl až pět nových hráčů, kteří by pozvedli kvalitu týmu. To se stalo, ale po podpisu těchto nových tvářích v klubu přiznal, že chce ještě získat do týmu zkušeného druhého centra, který by měl zalepit díru po Samu Gagnerovi.

Po této zpravě se na trhu stále nacházelo několik vhodných kandidátů pro „Olejáře“, ale Craig MacTavish nedokázal ani jednoho adepta získat. Olli Jokinen, Mikhail Grabovski, Radim Vrbata a David Legwand si našli novou práci, ale ani jeden nezavítal do Edmontonu. Teď se nám nabízí otázka, co s tím? Možností máme několik, ale není jisté, že je to správné řešení.

Většina fanoušků se shoduje, že by měla dostat šanci trojka letošního draftu,  Leon Draisaitl, který má ideální parametry na druhého centra, ale to nejdůležitější mu chybí, a to jsou zkušenosti. V rozhovoru pro TSN Dallas Eakins přiznal , že nechce s nasazením Draisaitla spěchat, který potřebuje čas na to, aby v pohodě zvládl přechod do NHL. Myslím si, že pokud by mladý Němec měl zasáhnout do NHL, určitě nezačne na pozici druhého centra.

Dalšími hráči by mohli být dvojice z farmy Anton Lander a Mark Arcobello. První jmenovaný sice v Oklahomě City Barons zažil skvělou sezónu, ale v prvním týmu byl naprosto nulový, když zaznamenal v 27 utkání pouhou jednu asistenci. To Arcobello byl na začátku sezóny milým překvapením. Přece jenom ve své první sezóně zaznamenal osmnáct bodů za jednačtyřicet utkání, ale to taky nejspíše nebude stačit, protože Edmonton nemůže mít na svých prvních dvou pozicích centra „Papírové draky“. Pokud by bylo nejhůře a Arcobello by musel nastupovat v druhé řadě, musel by někdo z dvojice Pouliot-Purcell nastupovat po jeho boku. Přece jenom řada Perron-Arcobello-Yakupov by byla sebevražda.

Nejreálnější řešení se nám nabízí „Trade“, který by vyřešil pro nás asi nejvážnější trn v patě. Samozřejmě jsou si toho vědomi všichni, kolem týmu Oilers a podle několika zdrojů se spekuluje, že je na spadnutí výměna mezi Oilers a Islanders. Součásti této výměny má být obránce Jeff Petry, který stále nemá novou smlouvu s „Olejáři“. Jako proti hodnota by měl být Frans Nilsen, který prožil velmi povedenou sezónu, když zaznamenal 25 branek a 33 asistencí v osmdesáti utkáních. Sice Nilsen není nijak fyzicky obdařen, ale zkušenosti za osm let v NHL už nasbíral.

Také se spekulovalo, že by Edmonton mohl Flyers odlehčit od několika miliónů dolarů z platového stropu ziskem Vince Lecavaliera, ale nový generální manažer Ron Hextall si odmítl ponechat část platu Lecavaliera, který má v příští sezóně pobírat šest miliónů. Vše může ale dopadnout jinak, protože právě na tomto bodu prý odchod zkušeného centra ztroskotal několikrát, kdyby Ron Hextall změnil názor, určitě by MacTavish znova usedl k jednacímu stolu.

Jedno je jisté, nutně potřebujeme zkušeného centra, který zacelí místo v druhé řadě. Craig MacTavish se bude co nejdříve snažit získat hráče, aby mohl podepsat zbytek hráčů, kteří stále nemají podepsanou novou smlouvu. Vše by mohlo být upečeno v následujících dnech.