Jeff Petry podepsán na jeden rok

petry1Craig MacTavish na nás něco chystá, i takto můžeme odůvodnit podpis Jeffa Petryho na jeden rok. Americký reprezentant si vydělá v následující sezoně 3,075 miliónů dolarů, po které se stane volný hráč bez omezení.

Jeff Petry je v posledních dnech často skloňované jméno v celé NHL, protože se objevil u několika spekulací, ve kterých je označován jako hlavní nástroj pro zisk druhého centra. Otázka ale zní, zda to stále platí? Tento podpis můžeme odůvodnit hned několika způsoby.

Samozřejmě dohoda byla nutná, přece jen kdyby Oilers poslali Petryho k arbitráži, mohl by rodák z Ann Arbor dostat vetší peníze a s určitostí i delší kontrakt. MacTavish si byl vědom , že po nevydařené sezóně nechce Petryho upisovat na delší dobu, když na farmě čeká několik nadějných obránců.

Pro Jeffa Petryho je tato smlouva příležitost ukázat fanouškům Oilers, že má na to, aby hrál v NHL. Za své výkony v minulé sezóně si fanoušky proti sobě poštval, ale i tak bude pro něj největší motivací boj o svou budoucnost.

Stále ve hře máme jeho výměnu, která by měla proběhnout  během několika týdnů, než začne tréninkový kemp, kde bude trenér „Olejářů“ Dallas Eakins chtít mít celý tým pohromadě. Kdyby ani tato situace nenastala, můžeme se spolehnout, že nastane před play off, kdy se uzavřou soupisky. Samozřejmě si může za své výkony vysloužit i prodloužení kontraktu, který „Olejáři“ mohou nabídnout až v lednu příštího roku.

Přesto, že Petry podepsal novou smlouvu, není vůbec jasné, jestli dodrží celý kontrakt. Vše bude záležet na jeho výkonnosti, která se musí rapidně zvednout. Tento tah Craiga MacTavishe může ohodnotit jako velmi chytrý.