Brankář Richard Bachman prodloužil

imagesVedení Edmontonu Oilers dnes oznámilo, že podepsali nový kontrakt s brankářem Richardem Bachmanem. Šestadvacetiletý rodák ze Salt Lake City obdržel od Craiga MacTavishe dvoucestnou smlouvu na jeden rok.

V minulém ročníku odchytal Bachman v dresu Oklahoma City Barons 52 utkání, ve kterých slavil hned 26 vítězství a velkou měrou se zasloužil o postup „Baronů“ do play off. Do statistik si zapsal 2,99 obdržené branky na utkání a 90,8 procentuální úspěšnosti.

Dokonce v minulé sezóně dostal šanci v týmu Oilers, když zastoupil zraněného Devana Dubnyka. Hned ve svém prvním utkání za „Olejáře“ vychytal nulu, když zaznamenal v utkání s Los Angeles Kings 47 úspěšných zákroků. Celkově si nakonec v sezóně připsal tři starty v NHL, ve kterých si udržel procentuální úspěšnost nad hranici 91 procent.

Nadějný brankář celkově posbíral v dresu Stars a Oilers 35 startů v NHL, které mu stále nepomohli prolomit hranici mezi AHL a NHL. Přesto je s ním počítáno jako se slušným náhradníkem, který je vždy připraven zaskočit za dvojici Scrivens-Fasth.