Oilers vstupují do dnešního zápasu proti Vegas za úplně stejné situace, v jaké byli v sérii prvního kola proti Kings. Před čtvrtým utkáním prohrávají 1:2 na zápasy. Rozdíl je pouze v tom, že vyrovnat sérii se budou Oilers pokoušet na vlastním ledě. V hokeji platí otřepané klišé, že každý zápas je jiný. V sérii mezi Oilers a Golden Knights se to potvrdilo dokonale. Zatímco ve druhém utkání svírali svěřenci Jay Woodcrofta otěže zápasu pevně ve svých rukou a od první třetiny v T-Mobile Areně jasně dominovali, ve třetím pokračování série předvedli před vlastními fanoušky jeden nejhorších výkonů letošní sezony. Výhra 5:1 vs. prohra 1:5 a jede se dál. Není čas se v tom babrat. Všichni hráči do jednoho si musí sáhnout do svědomí a přijmout fakt, že jeden skvělý zápas na postup rozhodně stačit nebude. Je škoda, že Oilers nevyužili bodu, kdy po dominantním výkonu ve druhém utkání nevyužili přesunu do domácího prostředí k vedení v sérii. Nyní naopak dostali do sedla svého soupeře z nevadské pouště.

„Ano, musíme rychle zapomenout, ztratit paměť a soustředit se jen na další zápas,“ řekl po utkání v Rogers Place útočník Oilers Evander Kane. „Bohužel jsme byli v těchto situacích letos už několikrát, ale vím, že naší skupině hodně věříme a zítra večer předvedeme to nejlepší.“Utkání číslo 3 začalo pro Oilers dobře, ve třetím zápase v řadě otevřeli skóre, když Warren Foegele vsítil svůj první gól v play off v dresu Edmontonu. Sedmadvacetiletý hráč zaznamenal ve vyřazovací části NHL dosud 8 gólů ve 33 zápasech za Carolinu Hurricanes, ale v 21 zápasech s Oilers dosud ještě neskóroval.

Warren Foegele vstřelil svůj první letošní gól v play off

Za stavu 1:4, kdy Stuart Skinner inkasoval 4 góly z 23 střel se v čase 32:03 do branky Oilers postavil náhradník Jack Campbell. Ten z 10 střel do konce zápasu inkasoval už pouze jednou. Jeden gól nebyl uznán poté, co si Jay Woodcroft vzal trenérskou výzvu a přezkoumávaná situace byla správně vyhodnocena jako bránění ve hře brankáři. I přes vystřídání je Skinner pravděpodobným startérem i pro utkání číslo 4. Jay Woodcroft ovšem na úterním setkání se zástupci médií nechal tuto otázku zatím nezodpovězenou. Existuje tedy šance, že se pokusí otočit kormidlem a vyslat do akce Campbella? Uvidíme. „Jsme tým, který si jde tvrdě za svým cílem. Nemáme o sobě žádné pochybnosti,“ řekl Woodcroft. „Nikdo nebyl s hrou včera v noci spokojený. Dnešek musíme využít k tomu, abychom měli zítřek mnohem lepší.“ Také věřím tomu, že současní Oilers jsou sebevědomým týmem, který by takto špatný výkon neměl předvádět opakovaně. Z McDavida a spol. mám pocit, že pokud přepnou na vyšší rychlost, poradí si doslova s každým soupeřem. Stačí jen chtít. A kdy jindy by chtít měli?

Vegas je městem hazardu a hokejisté Golden Knights si nyní musí také tak trochu připadat, jako by schovávali eso v rukávu. Vše začalo v čase 11:14 třetího zápasu. Brankář Vegas Laurent Brossoit se při zákroku u šance Evandera Kanea zranil. Spoluhráči mu museli pomáhat, aby byl schopen vůbec opustit ledovou plochu a do akce šel za stavu 1:1 náhradní gólman Adin Hill. Ten následně pochytal všech 24 střeleckých pokusů Oilers a pomohl svému mužstvu dotáhnout zápas do vítězného konce. „Snažili jsme se hrát stejným způsobem bez ohledu na to, kdo je v brance,“ řekl po zápase hlavní trenér Vegas Bruce Cassidy. „Je zřejmé, že brankáři mají určité způsoby, styly hry, které vám umožní trochu se přizpůsobit, ale nejde o nic zásadního. Snažíte se hrát stejným způsobem. Pro brankáře je to smůla, ale Adin byl jedním z těch kluků, kteří se zranili už dříve, a také si tím prošel. Hraje dobře, je zase zdravý. Včera večer dostal šanci a dobře na ní zareagoval.“ Nezbývá než doufat, že se Hill nestane podobným faktorem X, jakým byl například v loňském konferenčním finále pro Colorado Pavel Francouz.

Jak jsem už uvedl výše, Oilers zatím v sérii pokaždé vsítili úvodní branku zápasu. Když se jim to podařilo v základní části, odnesli si parádní bilanci 32-9-4. V play off už to taková sláva není. Oilers dali první branku v 7 z 9 odehraných zápasů, ale vyhráli pouhé 4. V prvních třetinách se ve vyřazovacích bojích svěřencům Jaye Woodcrofta vůbec daří. V úvodních periodách nastříleli do sítě Kings a Golden Knights už 16 gólů. Ze všech týmů v play off je to suverénně nejvíc. Druhý Seattle jich nastřílel o 5 méně.

Do dnešního utkání nemohou Oilers počítat s Mattiasem Janmarkem, Vegas má na marodce své dva brankáře Logana Thompsona a Laurenta Brossoita.

Asi není potřeba zmiňovat se, jak důležitý čtvrtý zápas pro další vývoj série bude. Oilers se mohou v tuto chvíli ocitat pod určitým tlakem, neboť opět nastoupí před vlastním publikem a hraje se o to, zda série bude vyrovnaná 2:2, a nebo zda se Vegas vrátí do své arény s vedením 3:1 na zápasy. A to je velmi podstatný rozdíl. Předkrmem k našemu utkání bude čtvrtý souboj Floridy a Toronta a zde je kanadský celek ještě v mnohem svízelnější situaci než Oilers. Pokud Cats zvítězí, prodlouží si Toronto čekání na Stanley Cup o minimálně další rok. A nemusím asi připomínat, že ten poslední získali v roce 1967. Navíc by to byla první série letošního play off NHL, která by skončila výsledkem 4:0 na zápasy.

Utkání začíná ve 4:00 SEČ a přímým přenosem jej vysílá stanice NOVA Sport 1.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *