Třetí část: Útočníci (2/2)

jordan-eberleDnes jsme se rozhodli, že pro Vás připravíme druhou polovinu hodnocení  útočníků z minulé sezóny. Podíváme se blíže na jejich statistiky a podělíme se s Vámi o naše postřehy.

Jordan Eberle

Statistiky: 80 Z; 28G, 37A, 65 B, -11, 19:33 MIN

Eberle opět dokázal sekundovat kolegovy z útoku Taylorovi Hallovi, když se opět zařadil v kanadském bodování týmu Oilers právě za svého kamaráda. Své body vesměs sbíral po jeho boku, když je dobře doplňoval centr Ryan Nugent-Hopkins. Pravě v tomto složení byli „Olejáři“ nejvíc pro svého soupeře nebezpeční. Mladý Kanaďan opět nezklamal.

Hodnocení: 1

Aleš Hemský

Statistiky: 55 Z; 9G, 17A, 26 B, -13, 16:05 MIN

Český hráčička Aleš Hemský vstupoval do sezóny s jinými úkoly než v předchozích letech. Na úkor mladého rusa Naila Yakupova byl přeřazen do třetí řady, kde měl za úkol spíš bránit, než ničit svými kličkami obránce soupeře. Bez jakýchkoliv protestu si své povinnosti plnil jako pravý profesionál. Nakonec po věčných spekulacích opustil Edmonton a zavítal do hlavního města Kanady, kde bojoval s místními Senators o play off.

Hodnocení: 2

Ryan Jones

Statistiky: 52 Z; 2G, 4A, 6 B, 0, 9:50 MIN

Miláček publika z Rexall Place dostal před sezónou ještě jednu šanci, aby přesvědčil Craiga MacTavishe, že má na to, aby hrál v NHL. Bohužel se tak nestalo, protože většinu svého času strávil ve čtvrtém útoku, kde dostával málo prostoru na to, aby něco ukázal. Asi jediný světlý okamžik v sezóně byl, když se ve špatných časech snažil nabudit tým rvačkami, které stejně neměli svůj efekt. Momentálně je volný hráč, který si těžko bude hledat zaměstnání v NHL.

Hodnocení: 4

Ryan Nugent-Hopkins

Statistiky: 80 Z; 19G, 37A, 56 B, -12, 20:24 MIN

V  létě nebylo jisté, jestli stihne začátek sezóny kvůli operovanému rameni, ale jeho osmdesát utkání ukázali, že je vše v pořádku. Dokonce ze všech hráčů Oilers byl nejčastěji na ledě. Jeho hra v oslabení se zlepšila oproti předchozích letech, ale stále mu je vyčítána hra tělem na které by měl zapracovat. Co se tyče bodů,tak si vylepšil své maximum o čtyři body ze sezóny 2011/12.

Hodnocení: 1-

Anton Lander

Statistiky: 27 Z; 0G, 1A, 1 B, -10, 13:38 MIN

Skvělými výkony na farmě Oilers si řekl o šanci v hlavním týmu, ale skok mezi AHL a NHL je opravdu veliký. Švédský centr dostal šanci od Dallase Eakinse v druhém útoku na křídle a dokonce si zahrál  v přesilových hrách „Olejářů“. Výsledek pouze jeden bod za asistenci a deset záporných bodů v tabulce pravdy. Vůbec nepřesvědčil, že má na to, aby se natrvalo usadil u Oilers.

Hodnocení: 4

Mark Arcobello

Statistiky: 41 Z; 4G, 14A, 18 B, -7, 15:04 MIN

Na začátku sezóny byl Mark Arcobello velmi příjemným překvapením, který ukázal své velké hokejové IQ.Přesto byl přeřazen do Oklahoma City Barons kvůli špatné defenzívě. Jeho hra postrádala důraz a zkušenost, které bude muset časem posbírat. Otázka zní, jestli MacTavish přivede do týmu dalšího centra. Pokud ano, jeho šance na NHL budou mizivá, protože v zástupu čeká trojka letošního draftu Leon Draisaitl.

Hodnocení: 3

Will Acton

Statistiky: 30 Z; 3G, 2A, 5 B, -2, 8:08 MIN

Centr čtvrtého útoku Will Acton si plnil své povinnosti s velkou chutí, když byl vděčný za každou minutu v NHL. Sice nijak neoslnil, ale také mu nic nemůžeme zazlívat. Jeho budoucnost se nejspíše bude odehrávat v týmu Oklahoma City Barons.

Hodnocení: 3

Tyler Pitlick

Statistiky: 10 Z; 1G, 0A, 1 B, -2, 8:58 MIN

Mladé nadějné křídlo Tyler Pitlick sbíral v letošní sezóně pouze zkušenosti, které by mu mohli pomoci v boji v nadcházející sezóně o místo v hlavním týmu. Bývalá jednatřicítka draftu v roce 2010 si připsala v AHL ve 39 utkání 22 bodů za osm branek a čtrnáct asistencí.

Hodnocení: 3