Rocky Thomson doplnil trenérský tým

20140716_Rocky2Včera „Olejáři“ oznámili, že doplnili chybějící článek na lavičce Edmontonu. Po Craigu Ramsayovi se také nově postaví vedle Dallase Eakinse mladý trenér Rocky Thomson.

Rodák z Calgary v posledních čtyřech letech působil jako asistent trenéra v Oklahoma City Barons, kde se zaměřoval na rozbor u videa, kterým pomáhal Toddovi Nelsonovi hledat ideální taktiku na soupeře.

Svou trenérskou kariéru začal ve WHL u týmu Edmonton Oil Kings, kde působil v letech 2007-2010. Poté byl jmenován asistentem u „Baronů“, kterým pomohl čtyřikrát postoupit do play off.

Jako hráč byl draftován Calgary Flames v roce 1995 jako celková dvaasedmdesátka. Za svou kariéru odehrál v nejprestižnější hokejové soutěži na světě 591 utkání, ve kterých zaznamenal 17 branek a 52 asistencí.

Oilers získali do svých řád mladou krev, která by měla přispět v komunikaci s mladými hráči. Podle informaci by měl plnit u „Olejářů“ stejnou roli jako u Barons. Jeho první slova na tiskovce ukazují, že je odhodlán na sto procent pro novou výzvu.

„Jsem naprosto nadšen,“ řekl Thomson. „Tohle je můj sen. Před dvanácti lety jsem ukončil hráčskou kariéru a začala má trenérská, právě tato šance byla pro mě hlavní cíl. Jsem velmi vděčný za důvěru, kterou jsem dostal od Oilers.“ Slibuji, že budu dělat vše, co bude v mých sílách abych dostal Edmonton co nejvýše.“