Benoit Pouliot věří, že bude podávat stabilní výkony

10053089Univerzál Benoit Pouliot posbíral v letošním play off deset bodů, kterými přispěl ke skvělé jízdě Rangers až do finále Stanley Cupu. Po sezóně nezbili Glenu Satherovi peníze, aby rodákovy z Kanadského Alfred nabídl požadovaný kontrakt.

Pouliot v rozhovoru pro Edmonton Journal přiznal, že mu bylo od nejmenovaného týmu nabídnuta o rok delší smlouva než podepsal s  „Olejáři“, ale jeho volba připadla k Oilers, protože byla nejintenzivnější.

Po pěti letech se vrací do Západní konference, kde naposledy jako nováček působil v týmu Minnesota Wild. Dokonce u „Divočáků“ začal jako centr, následně se přestěhoval na pozici křídla, které mu sedělo lépe.

Trenér Oilers Dallas Eakins může využít Pouliota v prvních třech řadách, kde by mohl plnit roli urostlého křídla a svou hrou pomoci Hallovi nebo Eberlemu. Dokonce samotný hráč věří, že svou hrou bude platný a má na to, aby hrál více minut než v předchozích týmech.

„Věřím, že můžu hrát v prvních třech útocích,“ řek Benoit Pouliot. „Uplynulé tři roky byly pro mě velmi dobré, kde jsem dokázal zlepšit svou hru. Právě mým zlepšením si myslím, že budu podávat stabilní výkony, kterými si můžu říct o větší ice-time. V Tampě a Bostonu jsem měl mnoho různých rolí, které mi pomohli se rychle přizpůsobit jakékoliv hře. Proto jsem připraven stoprocentně plnit pokyny trenéra.“

Hned po sezóně byl Benoit Pouliot přesvědčen, že dohoda mezi nim a Rangers není reálná.

„Moc se mi líbil New York, ale když přijde období volných agentů, tak některé týmy mají prostředky a některé zase ne,“ řekl Pouliot.

Po podpisu pětiletého kontraktu na dvacet miliónů dolarů mu Generální manažer Rangers a bývalý hvězdný trenér Oilers Glen Sather zanechal zprávu.

„Glen mi volal,“ řekl Pouliot. „Řekl, že je to skvělé místo, kde se mi bude líbit. Vždy se ke mně choval skvěle a jsem mu zavázán za šanci, kterou mi dal.“

Po příchodu k Oilers se dá očekávat tlak ze všech stran, ale Kanadský útočník přiznal, že právě tlak fanoušků ho žene kupředu.

„Po příchodu do Montrealu jsem nebyl nadšeny z humbuku kolem týmu, ale pak jsem si to zamiloval. Teď mě tlak žene dopředu, což je pro mě důležité ,“ řekl Benoit Pouliot.