Leon Draisaitl podepsal vstupní kontrakt

10008951Očekávané se stalo realitou, trojka letošního draftu Leon Draisaitl podepsal pod dohledem generálního manažera Oilers Craigem MacTavishem vstupní tříletý kontrakt.

Nejnadanější hráč historie německého hokeje má velkou šanci se dostat do hlavního týmu Edmontonu, protože právě typ jako Draisaitl chybí v sestavě Dallase Eakinse. Mladý Němec už v kempu nováčků ukázal, že patří mezi nejlépe připravené hráče svého věku. To také poznamenal Craig MacTavish, který byl velmi překvapen jakou silou disponuje trojka draftu 2014.

„Myslím si, že Leon je velmi dobře fyzicky připraven a jsem zvědav jak bude pracovat v předsezónním kempu“, řekl Craig MacTavish.

Důkazem svého odhodlání se dostat do hlavního týmu je také jeho krok zůstat v Edmontonu, aby poznal zázemí a dobře se připravil na boj o dres „Olejářů“.

„Mám sen a chci ho proměnit ve skutečnost. Mým cílem je hrát příští rok v NHL a zůstat teď v Edmontonu je ten nejlepší způsob, jak být připraven na život zde“.

Do karet mu také může hrát, že stále Edmonton nemá druhého centra, který by zalepil díru po Samu Gagnerovi, kterého vyměnil Craig MacTavish do Tampy za Teddyho Purcella. Proto většina odborníků se shoduje, že by Draisaitl mohl odehrát většinu svého času ve třetí formaci.

V minulém ročníku WHL syn legendy německého hokeje Petera Draisaitla zaznamenal 105 kanadských bodů (38 branek a 67 asistencí). Bylo to jeho maximum v kariéře, které korunoval povedeným mistrovstvím světa, když zaznamenal v sedmi utkáních čtyři body za jednu branku a tři asistence.

Jestli si splní rodák z Kolína nad Rýnem svůj sen už letos se můžeme dozvědět  v průběhu září, kdy nám začíná tréninkový kemp „Olejářů“.