Teddy Purcell necítí zášť vůči bleskům

Purcell_TB_LKoncem června, kdy bylo pravé křídlo Teddy Purcell vyměněn do Edmontonu, zažil osmadvacetiletý Kanaďan šok. Po třech letech v Californii a pěti na Floridě si musí obměnit šatník z letního na velmi teplé oblečení, protože Alberta patří mezi nejchladnější místa celé NHL.

Sice ještě dva roky zpět vypadalo, že Purcell stráví spoustu let v Tampa Bay, kde podával velmi dobré výkony, které mu vysloužili místo ve stejné řadě vedle kapitána týmu Steve Stamkose, ale osud byl proti nebo spíše dvojice mladých talentů Tylera Johnsona a Ondřeje Paláta. Právě tato dvojice vletěla do ročníku 2013/14 jako uragán a okamžitě si podmanili trenéra Lightning Jona Copera, který od zápasu k zápasu dával mladým „Bleskům“ více prostoru. Samozřejmě tento krok muselo někoho stát místo a právě jeden z těch, kteří to schytali byl Teddy Purcell, který se musel smířit se čtvrtou řadou. Ztráta svého času na ledě se také projevila na jeho statistikách, když v 81 utkání zaznamenal pouze 42 bodů (v minulé sezóně 48 utkání-36 bodů). Pád který ho odsoudil a dal mu nálepku spotřební zboží znamenal výměnu za Sama Gagnera.

Před novou sezónou se dá očekávat, že Teddy Purcell bude namotivován, aby dokázal „Bleskům“, že udělali chybu, ale lidé kolem něj tvrdí, že by to nebyl Tedd. Naopak se velmi těší až nastoupí v dresu Oilers, kteří mu poskytli nový domov. Zima mu nevadí, protože vyrůstal v Newfoundland a hrál za Saskatchewan a Maine. Dokonce na adresu generálního manažera Tampy Steva Yzermana vyslovil několik pochvalných slov.

„Všechny zásluhy v mé kariéře dávám mu, protože před pěti lety mi umožnil pravidelně hrát v NHL,“ řekl Purcell. „Když jsem poprvé vstoupil do NHL v dresu LA, nemohl jsem najít svojí roli. Vše bylo jako na houpačce a ještě k tomu jsem si vůbec nevěřil. Proto jsem velmi vděčny za vše co se stalo v dresu Lightning.“

Urostlé křídlo je velmi vítaným přírůstkem v sestavě Oilers, protože právě tento typ hráče už delší dobu Edmonton hledal.

„První dvě řady potřebují zlepšit své dovednosti,“ řekl Purcell. “ Kluci jako já, Benoit Pouliot a pár nových obránců jsme přinesli do týmu chybějící faktory. Zejména ve tvrdé Západní konferenci nás nečekají žádné jednoduché utkání, ale díky novým příchodům budeme mít větší šanci na vítězství.“