Justin Schultz se dohodl pouze na jednoleté smlouvě

Chicago Blackhawks v Edmonton OilersDalší důležitý bod ve svém plánu si může odškrtnout  Craig MacTavish, který včera zveřejnil na tiskové konferenci informaci, že se domluvil na jednoletém kontraktu s ofenzivním obráncem Justinem Schultzem. Mladý Kanaďan si razantně polepšil a to z 925 tisíc na 3,675 milionů dolarů. Po vypršení smlouvy usedne znova s „Olejáři“ za vyjednávací stůl, protože bude opět omezený volný hráč. 

„Myslím si, že tato dohoda byla velmi džentlmenská,“ řekl Craig Mac Tavish.“ Justin je velmi talentovaný hráč, který může byt v budoucnu držitel ceny za nejlepšího obránce celé NHL.“

Přesto tento krok rozrušil většinu fanoušků Oilers, kteří si stojí za názorem, že Schultz by měl být podepsán na delší dobu. Samozřejmě tento krok by byl logický, protože přes své mladí patří rodák z Kelowny mezi nejlepší obránce týmu. Dokonce jeho vytížení na ledě (23:20 na utkání) patří mezi nejlepší ze všech hráčů Edmontonu. Po podpisu kontraktu Schultze přiznal, že stále má klubu co dokazovat, protože byl často kritizován za svou defenzívu.

„Musím klubu dokázat, že se jim vyplatím na delší dobu. Chci tady zůstat a zlepšit svojí defenzivní hru, aby trenéři nemuseli mít obavy nasazovat mě proti nejlepším řadám soupeře a do všech herních situací.“

Naděje defenzivní řád se podělila s tiskem o to, že se v průběhu sezóny cítil lépe než na začátku, kdy Schultz patřil mezi největší zklamání obraných řad Oilers.

„Více jsem přivykl NHL. Jak se sezóna posouvala, cítil jsem se stále lépe při bránění ve vlastním pásmu a také při oslabeních. Samozřejmě musím ještě na spoustě věcí pracovat, ale lepším se a doufám, že tuhle sezónu začnu solidně a budu v tom pokračovat,“ řekl Justin Schultz.

Já sdílím stejný názor jako MacTavish, který ukázal Schultzovi, že žádný hráč nemá nic jasného a musí bojovat o své místo v týmu. Vše bude mít dohru během sezóny, kdy mu Edmonton nabídne nový a delší kontrakt. Věřím, že zlepšení v defenzívě u Schultze uvidíme hned na začátku sezóny, kdy si ho pod křídla vezme zkušený trenér Craig Ramsey.