Kemp nováčků

CANUCKS_OILERS_20_slideJak je zvykem, tak každý rok je pořádán před tréninkovým kempem turnaj, který nese jméno Young Stars Classic. Na tomto setkání se utkávají mladí nadějní hráči, kteří prošli draftem NHL.

Ani letos tomu není jinak. Vše odstartovalo včera, kdy se Edmonton utkal s „kosatky“ z Vancouveru. V sestavě Oilers jsme mohli vidět také trojku letošního draftu Leona Draisaitla, který sice neskóroval, ale odehrál velmi dobré utkání. Hned dvoubrankovým střelcem se stala další budoucí hvězda hlavního týmu Mitch Moroz. Jeho druhý zápis do listiny střelců znamenalo pro Edmonton vítězství v prodloužení 4-3. O zbytek branek se podělila dvojice Bogdan Yakimov a slovenský obránce Martin Gernát. Dalším soupeřem mladých „olejářů“ budou rivalové z Calgary a to jen za pár hodin po prvním utkání.

Novinka v táboru Oilers přinesla organizace před pár hodinami. Vedení Edmontonu podepsalo tříletý vstupní kontrakt s útočníkem Gregem Chasem, který v minulé sezóně zaznamenal v WHL 85 bodů za 35 branek a 50 asistencí. Rodák z Alberty byl „olejáři“ draftován v roce 2013 jako celkové číslo 188.