Tréninkový kemp v plném proudu

DR102_HKN_Oilers_Camp_20140918Začal nám druhý den tréninkového kempu a velké očekávání jsou opět na místě, každý fanoušek Oilers doufá, že pravě tento rok bude zlomový. Pravě v těchto dnech prakticky sezóna začala, protože se začíná bojovat o místa v sestavě. Nejbližší tři týdny nám ukáží jak jsou hráči připraveni na novou sezónu. Samozřejmě tréninkový kemp nemusí ukázat, že hráč má na to, aby hrál nejprestižnější hokejovou soutěž, ale malinko může naznačit, kde se budou jeho kroky ubírat.

Hned v prvním dnu se prokázalo, že hráči jsou velmi dobře připraveni. Důkazem toho jsou váhy některých drobných hráčů, kteří právě v minulé sezóně měli problémy s nízkou váhou, která je omezovala proti týmech v naší divizi. V číslech si nejlépe vedl slovenský obránce Martin Marincin, který přibral sedm kilo. Mezi dalšími hráči, kteří zaznamenali zvýšení své dosavadní váhy jsou Mark Arcobello (3 kg), Nail Yakupov (5kg) a Ryan Nugent-Hopkins (4,5kg).

Jak všichni víme, tak Edmonton má momentálně dva centry (Boyd Gordon a Ryan Nugent-Hopkins), kteří se nemusí bát o své místo. O zbylé dvě volné místa se popere hned pětice hráčů mezi které patří trojka letošního draftu Leon Draislait, Mark Arcobello, Anton Lander, Jujhar Khaira a Bogdan Yakimov. Pravě poslední jmenovaný patři mezi milé překvapení, protože v kempu nováčků ukázal, že bude letos patřit mezi nejlepší centry co bude mít organizace Oilers k dispozici. K situaci kolem středních útočníků se také vyjádřil trenér Oilers.

„Je zřejmé, že se bude bojovat o pozici centra. Máme dva centry a teď se ukáže, kdo si vybojuje zbylé místa. Vše záleží na hráčích,“ řekl Dallas Eakins. 

Největší achillovou patou v minulé sezóně Oilers byla defenzivní činnost, která patřila mezi nejhorší v celé NHL. Craig MacTavish podepsal několik zkušených obránců, kteří by měli vrátit klid do obranných řad. Samozřejmě logické je, že příchod těchto hráčů zvýšila konkurenci v týmu. Přece jenom mladí nadějní obránci jsou zase o rok starší a zkušenější. Pravě tento boj bude nejspíše zajímavější než v útoku, když se podíváme na možné aspiranty na základní sestavu. Můžeme je rozdělit do dvou skupin a to mladí a ti nový. Do řad mladých můžeme zařadit Martina Marincina, Oscara Klefboma a Darnella Nurse. Druhá skupinka Nikita Nikitin, Mark Fayne a Keith Auile, který už pod Dallasem Eakinsem působil v barvách Toronta Marlies. Osobně jsem nejvíce zvědav, který z mladých „olejářů“ se dokáže probojovat do sestavy.

Druhý den kempu nám také přinesl první zranění, které si odnesl z utkání mezi týmem Messier a Kurri obránce Jeff Petry. Podle posledních informací by to nemělo být vážné. Tuto zprávu taky potvrdil trenér Eakins.

„Jeff opustil led, ale nemělo by to být vážné,“ řekl trenér Oilers.„Má něco s ramenem.“

Z dalších dní tréninkového kempu vám přineseme opět informace.