Edmonton otočil utkání s Jets

1_DSC7332_slideHráči Oilers dnes odehráli další přípravné utkání před novým ročníkem NHL. Tentokrát cestovali do kanadského Winnipegu, kde dokázali po obratu z 0-2 na 3-2 zvítězit.

Utkání začalo lépe pro domácí Jets, kteří po faulu Jordana Eberleho měli výhodu samostatného nájezdu, ale mladá hvězda Evander Kane orazítkovala pouze horní tyč branky Laurenta Brossoita. O pár minut později se přece domácí radovali, když se po skvělé přihrávce dostal do úniku TJ Galiardi, který s pomocí břevna otevřel skóre, 0-1.

Hned na začátku druhé třetiny se opět ozvala branková siréna Jets. Na trestné lavici si odpykával trest za hákování Ryan Nugent-Hopkins. Po prostrčení kotouče za záda Brssoita se mohl radovat z branky Matt Halischuk, 0-2.

Obrat v utkání načal náš první centr pro nadcházející sezónu Ryan Nugent-Hopkins, který po přiklepnutí Jordana Eberleho krásně zapěstím prostřelil domácího brankáře Hutchinsona, 1-2.

Vyrovnání přišlo v čase 16:03, kdy dvojice ruských útočníků Yakimov-Tkachev si po přečíslení poradila s obráncem a následně s brankářem Jets. Z branky se radoval urostlý Yakimov, který se stává velkým překvapením tréninkového kempu Oilers.

Rozhodnutí padlo devět sekund před koncem druhé třetiny. Opět jsme mohli vidět v akci mladé rusy, kteří tentokrát vybídli ke skórování ofenzivního obránce Justina Schultze, 3-2.

„Brzo jsme prohrávali 0-2, ale naši zlepšenou hrou v druhé polovině utkání jsme dokázali otočit utkání,“ řekl Leon Draislait.

Poslední třetinu jsme mohli vidět několik dobrých zákroků Tylera Rimmera, kterého na posledních dvacet minut postavil do brány Dallas Eakins. Brankářská naděje měla několik světlých okamžiků, které korunovala deseti úspěšnými zákroky.

„Jen jsem se snažil udržet čisté konto,“ řekl s úsměvem Tyler Rimmer. „Některé okamžiky byli složité, ale zvládli jsme to a zvítězili“

Mezi hvězdy utkání se objevil drobný útočník Vladimir Tkachev. Právě tento mladý rus společně s  Bogdanem Yakimovem motají hlavy trenérskému týmu Oilers, protože jejich výkony jsou natolik dobré, že kanadský tisk spekuluje, že by mohli v průběhu sezóny dostat příležitost v hlavním týmu.

Další utkání čeká „olejáře“ v neděli na ledě Chicaga Blackhawks.