Tvrdá lekce od Blackhawks

111SCH_5134_slideVe včerejším přípravném utkání ve Saskatoonu hostili Oilers celek Chicaga. Oba celky nastoupili tradičně v přípravných zápasech v kombinovaných sestavách, ale u celku Oilers to nebylo tak znát jako u Blackhawks. Ti nastoupili prakticky bez všech hvězd a přesto domácí naprosto přejeli. 

Edmonton nastoupil v této sestavě: Bachman. Ference-Simpson, Marincin-Gernát, Oesterle-Schultz. Perron-Draisaitl-Yakupov, Pakarinen-Lander-Eberle, Kessy-Arcobello-Purcell, C. Hamilton-Williams-Joensuu.

Lépe začali domácí. Prvních 10 minut soupeře téměř k ničemu nepustili. Šanci vstřelit branku měli dvakrát Jesse Joenssuu a Anton Lander, nic ale gólem neskončilo. „Myslím, že našich prvních 10 minut bylo z naší strany úžasných, forčekovali jsme a já nevím jestli vlastně měli nějakou střelu“ ,řekl k úvodu brankář Richard Bachman.  V 7 minutě zavládlo v hledišti vzrušení když rukavice odhodili domácí Kessy a hostující Mashinter. V minutě 15 už se měnilo skóre když se se štěstím trefil Bickell. Tak to už také zůstalo a utkání bylo vcelku vyrovnané.

Třetina druhá patřila domácímu gólmanovi Bachmanovi, který ukázal několik skvělých zákroků a jen díky němu zůstávalo skóre neměnné. Samozřejmě ale také kvůli střelecké potenci domácích. Navíc ve 30 minutě se zranil kapitán Andrew Ference, který se do zápasu již nevrátil. Domácí svého soupeře prakticky neohrožovali až 2 minuty před druhou sirénou zvýšil na 2:0 skvělou tečí Keithovy střely Ross. A za další minutu padla další branka do sítě Bachmana, který byl po kombinaci hráčů Chicaga bezmocný. Jordan Eberle k tomu řekl: „Začali jsme dobře, ve druhé třetině jsme se trochu stáhli, vypadalo to, že jsme měli velké problémy jim sbírat puky, nevím jestli to bylo kvalitou ledu nebo způsobem jak jsme hráli, ale zdálo se nám, že postrádáme důvěru v této oblasti. Nemyslím si ale, že naše hra byla tak špatná jak dopadl výsledek zápasu“.

Ve třetí třetině Chicago udeřilo ještě dvakrát když Runblad vyslal k bráně chytrou střílenou přihrávku na Shawa a ten se nemýlil. Za další 2 minuty ještě při pěkné souhře Versteega s Bickellem ještě zvyšoval na konečných 5:0 prvně jmenovaný.

Trenér Eakins k zranění Andrew Ference po vyšetření řekl, že to není vážné a bude brzy v pořádku.

Já bych k tomuto zápasu asi podotkl, že rozdíly mezi současným titánem a outsiderem jsou převážně v psychice a v práci s hráči. Za Chicago jejich hlavní hvězdy nenastoupili a hráli převážně hráči z lavičky a přesto dali Edmontonu pořádnou lekci z produktivity. Jistě- Oilers nastoupili také bez několika opor, ale zdaleka ne tak znatelně jako u soupeře a přesto totálně propadli v defenzivě i ofenzivě. Hosté hráli s lehkostí a nebýt domácího brankáře tak mohlo být ještě hůře.  Doufejme, že si z tohoto zápasu všichni vezmou to, co potřebují a že ostrý start do sezony bude vypadat daleko lépe.