Oilers si napravili chuť proti Jets

DEV_0996_slidePo posledním utkání s Chicagem, kdy hráči Oilers dostali vyučovací hodinu v podobě debaklu 0-5 nasadil do dalšího přípravného duelu Dallas Eakins silnější sestavu. Hned od prvního okamžiku šlo vidět, že je to něco jiného něž o den dřív. Po slušném výkonu si Edmonton připsal vítězství nad Jets 3-1.

Do branky se postavil švédský brankář Viktor Fasth, který byl důležitý článek pro vítězství. Svůj skvělý výkon korunoval 27 úspěšnými zákroky. Naopak za dobré výkony si vysloužil Tyler Pitlick místo v první formaci vedle dvojice Hall-Nugent-Hopkins, kde ukázal, že má na to hrát v elitní formaci. Pochvalu si také vysloužil od trenéra Dallase Eakinse.

„Myslím si, že hrál velmi dobře“, řekl Eakins. “ Mluvili jsme o tom dnes ráno, že to byla trochu jako odměna. Plní své povinnosti na jedničku“. 

Svou premiéru si v dresu Oilers odbyl defenzívní obránce Mark Fayne, který byl v letě podepsán jako volný hráč. Do utkání nastoupil vedle další posili ruského obra Nikitu Nikitina. Právě tato dvojice se postarala o první branku v utkání, kdy Nikitin založil akci a bývalý bek New Jersey si najel na krasnou přihrávku Tkacheva,1-0.

Druhá třetina patřila hráčům Winnipegu, kteří svůj tlak vyjádřili v podobě sedmnácti střel oproti pěti pokusů domácích. Přesto, že „olejáři“ tahali za kratší konec,tak dokázali navýšit své vedení. Po krásné souhře v přesilové hře mezi Hallem a Nugentem-Hopkinsem si fanoušci v Rexall Place mohli opět poslechnout brankovou sirénu, 2-0.

„Byla to skvěla přihrávka“, řekl Hall. „Náš nový systém v přesilových hrách se mi velmi líbí. Doufám, že bude mít ještě spoustu možností před sezónou vše vypilovat.“ 

Snížení si hosté připravili v 27.minutě utkání, kdy nova akvizice v dresu Jets Mathieu Perreault zápěstím vymetl horní růžek branky Viktora Fastha,2-1.

Poslední branka v utkání padla o tři minuty později, když se po individuální akci z druhého gólu v utkání radoval Taylor Hall. Druhý bod si také připsal Ryan Nugent-Hopkins.

Edmonton předvedl velmi dobrý výkon v defenžívě. Především hráči jako Mark Fayne, Nikita Nikitin a nováček Darnell Nurse. Nikitin si dokonce připsal největší „ice-time“, když se jeho číslo zastavilo na 23:41. Sekundoval mu Nurse s 22:30, který si silně říká o start v prvním utkání sezóny.

Další utkání čeká „olejáře“ ve středu proti Arizoně a právě po tomto duelu by měli přijít další škrty v sestavě.