Další výhra,tentokrát nad Arizonou

DEV_2742_slideDalší přípravný zápas se hrál na domácím ledě s nově přejmenovaným týmem Arizona Coyotes. Trenér Dallas Eakins nechal sedět již jen několik hráčů základní sestavy, kteří měli v nohách zápas s Winnipegem a tým už proti Coyotes nastoupil v poměrně silné sestavě což se i v utkání hned projevilo. Již od začátku byli domácí Oilers velice aktivní a nakonec po zásluze zvítězili 3:2.

Edmonton nastoupil v sestavě: Scrivens, (Bachman). Klefbom-Schultz, Nurse-Hunt, Marincin-Aulie. Perron-Draisaitl-Eberle, Pouliot-Gordon-Purcell, Joensuu-Arcobello-Pinizzotto, Hendricks-Khaira-Pitlick. Již čtvrtý zápas nastupuje na pozici centra mladá naděje Leon Draisaitl a to značí o jeho velké šanci hrát již letos od začátku v prvním týmu Oilers. Navíc třetí zápas už nastupuje vedle Davida Perrona kterým společná spolupráce svědčí a naznačuje to také, kde by mohlo být jeho místo v sestavě, která už začíná pomalu dostávat pevné obrysy.

V první třetině Edmonton soupeře suverénně přestřílel a gólman hostů starý známý Devan Dubnyk, který ještě loni začínal sezonu v Oilers se měl co ohánět. Už v 8 minutě se strhla mela když se do sebe pustili domácí Hendricks a hostující Crombeen. A za další dvě minuty už šli Coyotes do vedení když Murphyho střelu přes clonící hráče gólman Ben Scrivens jen vyrazil a dorážející Boedker práci dokonal. na 1:1 vyrovnával Benoit Pouliot po pěkné individuální akci Teddyho Purcella, kterou stihl i zakončit, ale gólman Dubnyk střelu jen vyrazil před Pouliota a ten se nemýlil. Kouč Eakins o Pouliotovi řekl: „On přišel a byl ještě lepší než jsem si o něm myslel, že je“.

V druhé třetině Oilers udeřili hned na začátku když se po šikovném uvolnění za brankou protáhl před hostujícího obránce Steve Pinizzotto, přihrál před branku a Jesse Joensuu celou akci zakončil střelou z první. A to od téhle formace nebylo dnes ještě všemu konec. Nebyla ale jen radost na domácí straně, protože v minutě 4 od hostujícího Smabyho inkasoval ostrý hit David Perron, který se zhroutil v bolestech. Po konzultaci s trenérem ještě do zápasu naskočil, ale do třetí třetiny už ho trenér Eakins dále nenasadil. Eakins k zranění Perrona řekl: „Myslím, že to bude v pořádku. Bolí ho žebra, nemáme sice rentgen, ale nebude to nic vážného“. Arizona vyrovnala ve vlastním oslabení v minutě 12 když se při nevydařené přesilovce Oilers dva hráči dostali do brejku dva na jednoho a Klinkhammer přes bránícího Klefboma propálil Scrivense. Na střely byla druhá třetina už velice vyrovnaná a stejně takový byl i stav zápasu.

V dějství třetím se ale Oilers prosadili opět velice rychle a opět to byla dnes výborně hrající třetí formace, která opět převážila vítěství na stranu domácích a která skoro zkopírovala gól z druhé třetiny. Arcobello zabojoval u mantinelu, našel Pinizzotta, který opět zpoza branky přihrával na mladého fina a Joensuu napodobil svůj předchozí gól. 3:2. Pinizzotto k tomu řekl: „Předtím než jsem dostal puk jsem se rychle podíval a viděl ho přijíždět“. Jesse Joensuu k tomu ještě dodal: „Myslím, že celá naše řada hrála dnes opravdu dobře“. Joensuu byl nakonec vyhlášen první hvězdou zápasu, druhý byl velice dobře hrající Draisaitl a třetí Pinizzotto. Slušný výkon předvedl i Mark Arcobello a tato formace dnes jistě velmi příjemným způsobem zamotala hlavu trenéru Eakinsovi. Paradoxní na tom ale je, že právě Joensuu s Pinizzottem by mezi sebou měli soupeřit o poslední volné místo na křídle v sestavě. Nechme se tedy překvapit co jim budoucnost přinese. Na střely utkání skončilo 33 ku 26.