Kosatky si odvážejí vítězství z Rexall Place

DEV_3202_slidePo vítězném utkání nad Arizonou „olejáři“ přivítali Vancouver Canucks. Utkání přineslo víc pěstních šarvátek než pohledného hokeje, ale i takové utkání můžeme očekávat v novém ročník NHL. Po vypjatém průběhu utkání se nakonec z vítězství radují hosté, kteří v druhé třetině rozhodli dvěma brankami.

V dnešním utkání jsme mohli vidět všechny čtyři obránce ,kteří bojují o poslední místo v sestavě. Vedle sebe se postavili Nurse-Hunt a Marincin-Auile. Tento boj bude zajímavý do posledního přípravného utkání, které čeká Edmonton v sobotu na ledě Canucks. Útoky Dallas Eakins poskládal následovně: Hall-RNH-Yakupov, Joensuu-Draisaitl-Purcell , Acton-Yakimov-Pitlick, Westgarth-Lander-Pinizzotto.

První branku v utkání fanoušci v Rexall Place mohli shlédnout až na konci  první třetiny, kdy po přihrávce Jesseho Joensuua předvedl dostatečný důraz Teddy Purcell. Při nájezdu na bránu se těžko zvedal hostující brankář Eddie Lack, který nakonec utkání dochytal.

„Nic jsem neviděl, jen jsem zaznamenal brankovou sirénu,“ řekl Leon Draisaitl, který zaznamenal u první branky asistenci.

Vyrovnání přišlo v polovině utkání, kdy hráči Oilers předvedli obrovskou hrubku ve vlastní přesilové hře, která připomněla předešlou sezónu. Dallas Eakins pozoroval z lavičky jak čtveřice hráčů pronásleduje Alexandrea Burrowse, který přihrál na modrou čáru na Edlera a ten následně nachází osamoceného Nicka Bonina.

Rozhodnutí přišlo o tři minuty později ve hře 4 na 4. Hosté se dostali do přečíslení 3 na 2, které obrana Oilers nevyřešila špatně, ale zapomněla na najíždějícího obránce Alexandera Edlera, který vymetl horní růžek Viktora Fastha.

Třetí třetinu si „kosatky“ pohlídali skvělou obranou, která nepouštěla Edmonton do větších šancí.

Utkání bylo velmi vyhroceno, když jsme mohli zaznamenat hned čtyři pěstní souboje, ale dalo se to očekávat, protože Vancouver bude vyznávat tvrdý styl hokeje, který nenechá své soupeře v klidu. Hráči Oilers ukázali, že se nehodlají nikoho bát.

„Dnes jsme mohli vidět velmi vyhrocené utkání, ale počítali jsem s tím,“řekl Dallas Eakins.“ Někteří kluci stále bojují o místo v sestavě, tak jsem očekával, že se ničeho nezaleknou.“

Po utkání přišla z kabiny „olejářů“ další špatná zpráva, která oznámila, že nová akvizice obranných řad Nikita Nikitin si odnesl z utkání zranění. Zatím není známo co se stalo, ale budeme vás informovat.

Jak už bylo avizováno, tak v sobotu čeká Edmonton poslední přípravné utkání před ostrým startem s Calgary Flames.