Oilers sužováni zraněními

imagesJak je to tedy se zraněními, které tým Edmontonu potkaly ještě před samým startem nové sezony?

Do hry stále ještě nezasáhl jeden ze stavebních kamenů obranných řad Jeff Petry, který laboruje se zraněním ramene, které se mu přihodilo při tréninku když ho zasáhl puk od střely spoluhráče Antona Landera. V jeho případě stále ještě není jasné kdy nastoupí.

Dalším hráčem je bijec Luke Gazdic, který v dubnu absolvoval operaci ramene a ačkoli s týmem je na ledě a trénuje, není ještě připraven na zápasovou zátěž a taktéž jako Petry ještě do přípravy před sezonou nezasáhl.

V polovině smolného zápasu s Chicagem se zranil kapitán Andrew Ference, který odstoupil taktéž s bolestivým ramenem. Délka jeho léčby není známa ačkoli trenér Eakins prohlásil, že by nemělo být nějak závažné a Ference by mohl do začátku sezony být v pořádku.

V zápase s Arizonou to byl pro změnu David Perron kdo ve druhé třetině inkasoval hit od protihráče Smabyho a odklouzal na střídačku. Během zbytku třetiny se ještě zkoušel vrátit, ale do zbytku zápasu již poté nezasáhl. Vyšetření ukázala, že má naražená žebra, podle slov trenéra by to taktéž nemělo být na dlouhou dobu.

Zatím poslední zranění (doufejme) se stalo nové posile Nikitu Nikitinovi ve včerejším zápase s Vancouverem. Ten si poranil kotník a jeho léčba už bude delší, očekávají se nejméně dva týdny takže začátek sezony určitě nestihne.

A jak by se situace v obraně mohla následně vyvinout? Při absenci Ference, Petryho a Nikitina má trenér Eakins k dispozici nyní Schultze, Faynea a Marinčina, kteří mají místo jisté. Jako se sedmým bekem se počítalo s Keithem Auliem, který určitě na začátku sezony dostane více prostoru. Pak jsou tu hráči s kterými se počítá spíše na farmu do Oklahoma city, ale vzhledem k současným problémům by mohli dostat šanci. Jsou to Darnell Nurse, Oscar Klefbom a Brad Hunt. Tito hráči dostávají v přípravných zápasech dost prostoru a u některého z nich je velmi pravděpodobné nasazení do začátku sezony. Uvidíme na koho z nich trenér Dallas Eakins nakonec ukáže.