Kosatky byli opět nad naše síly

OILERS_CANUCKS_15_slideAni na podruhé se nepovedlo „olejářům“ porazit Vancouver Canucks. Sice Edmonton měl oproti minulému utkání střeleckou převahu, ale skvělý Ryan Miller podržel svůj tým. Naopak „kosatky“ využili to, co jim bylo nabídnuto a tak mohli slavit vítězství 3-2.

„Líbilo se nám úsilí našeho týmu“, řekl Dallas Eakins. „Myslím si, že jsme hráli dobře, ale chceme lepší výsledky. Měli jsme několik dobrých šancí, které jsme nevyužili. V tomhle se musíme zlepšit.“

Domácí Vancouver vstoupil do utkání ve velkém stylu a hned v čase 1:19 se ujal vedení. Do úniku se dostal Chris Higgins, který bekhendem překonal bezmocného Bena Scrivense. Hned za dvě minuty se „kosatky“ opět radovali z branky. Tentokrát šikovně z poza branky překvapil brankáře Oilers Daniel Sedin, který využil přihrávku svého dvojčete.

Snížení v utkání se Edmonton dočkal v druhé třetině, kdy po žákovské chybě naservíroval obránce Luca Sbisa puk na hokejku Naila Yakupova. Ruský mladík bez problému prostřelil Ryana Millera. Radost ze snížení trvala pouze šest minut, protože český útočník hrající v barvách Vancouveru poslal znova svůj tým do dvoubrankového vedení. Edmonton přesto ještě vykřesal naději na dobrý výsledek. Zbývaly dvě minuty do konce druhé třetiny, když Anton Lander se uvolnil pohlednou kličkou a následně přihrál na Willa Actona, který vystřelil z první. Miller byl bez šance, protože střela vymetla horní růžek jeho branky.

Edmonton v druhé třetině přestřílel domácí 14-6 a ve třetí dokonce 12-4. Přesto si nedokázali Oilers odvést vítězství. V dnešním utkání musíme vyzdvihnou čtvrtou formaci ve složení Acton-Yakimov-Arcobello, kteří předvedli jak se má bojovat o místo v sestavě. Pravě autor druhé branky Oilers Will Acton si svým výkonem hodně řekl o místo ve čtvrtečním utkání.

„Myslím, že  všichni jsme se snažili hrát stejně“, řekl Acton.“ Snažili jsme se udělat vše pro vítězství, ale nestačilo to. Teď se uvidí, kdo z nás dostane šanci hrát proti Calgary.“  

Vše by mělo být jasné v nejbližších hodinách, kdy trenérský tým oznámí, kdo a kde se přesune. Samozřejmě vás budeme o všem informovat.