Edmonton oznámil poslední škrty

1297608659379_ORIGINALPřed pár minuty skončila tisková konference, kde generální manažer Oilers Craig MacTavish oznámil oficiální sestavu před novým ročníkem NHL. Musíme uznat, že několik kroků rozvířili negativní diskuze a pochybnosti před prvním utkáním s Calgary Flames.

Tiskovku začal MacTavish slovy, že to byl velmi těžký den a že všichni hráči odvedli v kempu dobrou práci. Pak začal zveřejňovat informace kolem sestavy. Asi největším překvapením se stalo přeřazení slovenského obránce Martina Marincina do Oklahomy City Barons, kde bude muset ukázat, že má na to hrát v prvním týmu. Toto rozhodnutí zaskočilo snad všechny fanoušky Oilers, protože v minulé sezóně patřil rodák z Košic mezi nejlepší obránce co Dallas Eakins měl. Dalším překvapení se stalo setrvání drobného obránce Brada Hunta, který ukázal své síly v přesilových hrách. Pravě Hunt podle kanadských novinářů by mohl být v početních výhodách číslo dvě za Justinem Schultzem. Balit kufry také musí nová tvář defenzívy. Keith Aulie, kterému se příliš nedařilo, ale může se klidně stát, že ani do farmářského týmu nedorazí, protože musí projít listinou volných hráčů. Celkově máme na soupisce hlavního týmu osm obránců, kteří budou bojovat o místo v základní sestavě. Jmenovitě to jsou Oscar Klefbom. Justin Schultze, Andrew Ference, Mark Fayne, Darnell Nurse, Brad Hunt, Jeff Petry a zraněný Nikita Nikitin.

Co se týče útočných řad, tak už před kempem bylo jasné, že největší boj se odehraje na pozici Centra. Tu nakonec vyhrála trojice Leon Draisaitl, Will Acton a Mark Arcobello, kteří budou bojovat o místo za dvojici Nugent-Hopkins – Boyd Gordon. Naopak Bogdan Yakimov, Jujhar Khaira a Anton Lander (musí nejprve projít LVH)  začnou na farmě, kde budou čekat na šanci. Dalším otázníkem bylo, kdo zaujme poslední místo ve čtvrté řadě vedle Gordona a Hendrickse. Boj se odehrával mezi Jessem Joensuuem, Tylerem Pitlickem a Stevem Pinizzottovi. Po dnešku se nakonec raduje urostlý fin, který už v minulém kempu předváděl skvělé výkony, ale v sezóně nakonec nepředvedl nic závratného. Joensuu i po dnešku nemá nic jistého, protože je stále na marodce Luke Gazdic, který  momentálně patří mezi nejvíce obávané bitkaře NHL. Poslední muž, který se dostal do užšího výběru byl Kevin Westgarth, ale jeho působení skončilo bez smlouvy.

V brankovišti bylo vše jasné už před tréninkovým kempem, protože dvojice Ben Scrivens-Viktor Fasth mají neotřesitelnou pozici. Sice  se teď trošku začíná spekulovat, kdo nastoupí do prvního utkání, protože jednička týmu Scrivens nepředvedl v připravě bůhví jaké výkony. Ale určitě to nic na tom nezmění, že oba brankáři se budou často točit jako v předchozí sezóně, kdy Eakins se snažil zvýšit konkurenci v brankovišti.

Kanadský odborník Jonathan Willis dnes po tiskovce vydal článek, kde zveřejnil sestavu, která nejspíš nastoupí ve čtvrtek proti „plamenům“. Tato sestava byla poskládána podle posledního tréninku, který se uskutečnil před pár hodinami.

ÚTOK:

 • Hall-Nugent-Hopkins-Eberle
 • Pouliot-Draisaitl-Yakupov
 • Perron-Arcobello-Purcell
 • Hendricks-Gordon-Joensuu
 • Gazdic (zraněný)-Acton

OBRANA:

 • Klefbom-Schultze
 • Ference-Fayne
 • Nurse-Petry
 • Nikitin (zraněný)-Hunt

BRANKÁŘI:

 • Scrivens
 • Fasth