Pár střípků před startem sezony

eberle hall nugeDva dny před prvním startem je tu několik střípků, které by fanouška Oilers mohly zajímat.


Tak předně- hráči, které klub musel zapsat na waiver list, zůstali ostatními kluby nepovšimnuti a tak byli posláni do záložního týmu Oklahoma city Barons. Jsou to nová posila obránce Keith Aulie, který ale v kempu nepřesvědčil a tak si přízeň kouče Eakinse pokusí vybojovat v nižší AHL. Dále jsou to tři útočníci- Steve Pinizzotto, který se naopak ukázal ve velmi dobrém světle a až do poslední chvíle se zvažovalo jeho setrvání. Nakonec ale také začne až v záložním celku. Stejně tak Anton Lander a Tyler Pitlick. U Pitlicka proběhla z úst manažera MacTavishe obava, aby po něm nějaký klub nesáhl, protože se věří v jeho uplatnění v prvním týmu, alespoň do budoucna tedy. Nic se ale nestalo a tak i on bude čekat na svojí šanci. Abych toto téma uzavřel, dodávám ještě, že přes waiver se do Oklahomy přesunul i třetí brankář Richard Bachman, který by rovněž při možné absenci některého z dvojice gólmanů Fasth-Scrivens, měl dostat v Oilers šanci.

Co se týče marodky, ta se rychle vyprazdňuje a starosti trenéru Eakinsovi dělá jen Benoit Pouliot, který dnes netrénoval, ale podle slov trenéra by měl do čtvrtka snad být v pořádku. Zranění obránci Ference, Petry i Nikitin už trénovali a do prvního zápasu visí otazník jen nad Nikitinem, jehož kotník ještě není úplně v pořádku a o jeho startu se rozhodne až ve čtvrtek. Na marodce už tedy zůstává jen Luke Gazdic, který se zotavuje z operace ramene.

A v jakých obranných dvojicích tedy na tréninku Oilers nastupovali?

Schultz-Hunt
Ference-Petry
Nikitin-Fayne
Klefbom-Nurse

 

Jasno (tedy alespoň do startu sezony) by mělo být i ve složení přesilovkových formací. Ty by měli vypadat následovně:

1.formace- Pouliot, Hall, Nugent-Hopkins, Eberle, Schultz
2.formace- Perron, Draisaitl, Yakupov, Purcell, Hunt

Trenér Eakins jmenoval i asistenty kapitána Andrew Ference. Budou jimi Taylor Hall a Jordan Eberle. Oba byli jmenováni nastálo na celou sezonu čímž se v Oilers odtřihli od modelu rotujích asistentů. V loňské sezoně jich bylo šest přičemž Ryan Smyth ukončil kariéru a Nick Schultz byl vyměněn. S Ryanem Nugentem-Hopkinsem a Mattem Hendricksem měl trenér Eakins pohovory a i bez těchto funkcí od nich očekává vůdčí role v týmu.