Preview: Oilers-Flames

20140922_archiveJe to tady Edmonton Oilers vstupují do dalšího ročníku NHL a opět pociťují tlak široké veřejnosti, která žádá postup do play off. V létě se generální manažer Craig MacTavish snažil co nejlépe posílit tým, který by byl konkurenceschopný týmům z Pacifické divize. Jestli se to povedlo se můžeme dozvědět už zítra o půl čtvrté ráno, kdy přivítáme rivaly z Calgary. Utkání bude předcházet ceremoniál, kde „olejáři“ poctí návštěvu členů týmu ze sezóny 84, kdy Edmonton nastartoval ziskem Stanley Cupu jednu z největších dynastií historie NHL.

Jak jsem poznamenal Craig MacTavish se snažil co nejvíce posílit tým a to především v obraně, která byla v minulém ročníku nejhorší v celé NHL. Do týmu přišli dva dobří urostlí defenzivní obránci Mark Fayne a Nikita Nikitin, kteří mají právě největší problém z minulé sezóny vyřešit. Obě nové tváře budou dnes vedle sebe nastupovat. Dalšími hráči, kteří by měli zítra nastoupit v obraně jsou Brad Hunt- Justin Schultze, Jeff Petry-Andrew Ference. Mladá dvojice Darnell Nurse a Oscar Klefbom zůstanou pouze v hledišti.

Dallas Eakins může do utkání počítat kromě dlouhodobě zraněného Luka Gazdice s celým týmem, který si vybral po tréninkovém kempu.  Formace podle posledních tréninků by měla vypadat následovně: Hall-Nugent-Hopkins-Eberle, Pouliot-Draisaitl-Yakupov, Hendricks-Gordon-Joensuu, Perron-Arcobello-Purcell. Do brány nastoupí Ben Scrivens a jeho protějšek by měla být nová jednička „plamenů“ Jonas Hiller.

Hráči Calgary Flames si už včera odbyli premiéru v novém ročníku, kde nechtějí hrát vedlejší housle, ale před domácími fanoušky jim to moc nevyšlo, když podlehli „kosatkám“ z Vancouveru 2-4. Může se stát, že právě toto utkání může hostům pomoci proti Oilers, protože oproti Edmontonu budou rozehranější. V minulém ročníku odehráli tito soupeři mezi sebou pět utkání a hned tři Calgary vyhrálo. Největší potup zažili „olejáři“ 22.března, kdy dostali na domácím ledě od Flames debakl 1-8. Po utkání se stal památný okamžik, kdy fanoušek hodil dres na led a naštvaný Ben Scrivens ho hodil na tribunu zpět. Právě toto chování se řešilo ještě několik dní a plnilo přední strany Kanadského tisku.

Budeme tedy doufat, že podobné utkání nás v novém ročníku nepotkají. Go Oilers Go !!!