Preview: Canucks-Oilers

464265175_slide Prvním článkem přispívá kolega Marek. A jak to tedy dnes vidí ze svého pohledu…

Během dnešní noci nastoupí Olejáři proti Kosatkám z Vancouveru. Během tohoto zápasu se Vancouver pokusí vylepšit si již takhle drtivou převahu v odehraných zápasech v Rogers Areně s Edmontonem. Za posledních pět let máme totiž bilanci 3 výhry, 8 proher a 1 prohru v prodloužení. Musíme ale věřit že tuto bilanci zlepšíme a dnes si odvezeme z Britské Kolumbie oba body! 

Všechno naznačuje tomu, že to žádná procházka růžovou zahradou nebude, protože Kosatky dokázali přehrát Flames, s kterými jsme doma prohráli 2:5, poměrem 4:2. Fakt je, že Olejáři i přes prohru neodehráli vůbec špatný zápas a proto bych neviděl vyhlídky do toho zápasu tak černě. V bráně by neměl nastoupit nejistý Scrivens, nýbrž Viktor Fasth, který během přípravy ukazoval že by se během letošního ročníku mohl stát brankářem číslo jedna. Na druhé straně kluziště v bráně Canucks bude stát jeden z nejrespektovanějších gólmanů současnosti, nová Vancouverská posila Ryan Miller, který v prvním zápase Canucks předvedl vyrovnaný výkon. Obranné páry by měli také zůstat nezměněny. Čili v prvním by měl být Justin Schultz s mým osobním překvapením prvního zápasu Bradem Huntem. Druhý pár by měl být tvořen kapitánem Andrewem Ferencem a Jeffem Petrym. Obranu by měla uzavírat dvojice nových hráčů Nikitin, Fayne. Útok v minulém zápase, tedy až na koncovku šlapal jako hodinky, takže by se ani tam sestava neměla měnit a lajny by měli zůstat takto: Hall –Nugent-Hopkins – Eberle, Pouliot – Draisaitl – Yakupov, Perron – Arcobello – Purcell, Hendricks – Gordon – Joenssuu.

Podle slov mnoha hráčů a členů trenérského týmu i fanoušků se musíme vyvarovat zbytečných chyb, držet se plánu a zlepšit koncovku. Pak si myslím, že by jsme mohli bojovat o play-off, ale brzy na takové závěry. Takže dnes všichni u televizí, počítačů, tabletů, nebo mobilů a sledovat zápas Oilers! Začínáme v 04.00 středoevropského času. Let’s go Oilers, let’s go!