Z Los Angeles odjíždějí Oilers s debaklem

20140410_ph3306Dvojnásobní šampioni v posledních třech sezonách byli pro Oilers velkým soustem a žádné překvapení se nedělo. Oilers jsou na třízápasovém tripu a do zápasu s Kings šli oslabeni o elitní útočníky Nugenta-Hopkinse a Eberleho. Kings soupeře nepřestříleli, ale byli velmi efektivní a jejich odměna jsou zasloužené 2 body za výhru 6:1.

Soupeři chyběli elitní obránce Jake Muzzin a kanonýr Marian Gáborík, i bez nich si ale Kings se soupeřem snadno poradili. Do zápasu nastoupili debutanti Darnell Nurse a Bogdan Yakimov, startem ve slavné NHL si splnili svůj klukovský sen, ale na svůj první zápas nebudou vzpomínat moc v dobrém. Oilers totiž schytali pořádný debakl a ten zamával jistě s nervami i zkušenějších hráčů než jsou tito dva mladíci. Kings šli do vedení již ve 4 minutě když si právě Darnell Nurse nevěděl rady s talentovaným Pearsonem, ten nahrál za branku Toffolimu a ten pak najíždějícímu Carterovi, kterého nedůsledně pokryl Pouliot. Carter s přehledem zavěsil za záda Viktora Fastha v hostující brance. Za další minutu už se stav zvyšoval na 2:0 když po rychlém přesunu z vlastního pásma ujeli Kopitar s Williamsem a právě Justin Williams zakončoval. Na 3:0 už se zvyšovalo v minutě 10. Oilers byli usazeni v útočném pásmu soupeře, ale Kings opět předvedli skvělé zrychlení, Voynov a Toffoli se dostali do brejku a svojí akci i zakončili. Velice špatně si přitom vedl Brad Hunt, který byl při bránění pomalý a nedůsledný. Ten má ostatně podíl i na druhém gólu když se zapomněl v útočném pásmu. Další rána pro Oilers znamenala zranění gólmana Viktora Fastha, který musel ze zápasu odstoupit. Na jeho místo nastoupil Ben Scrivens, který loni začínal sezonu právě u Kings.

V třetině druhé se zvyšovalo na 4:0 ve 26 minutě a to nenápadnou akcí Kinga, který se velmi lehce uvolnil přes Taylora Halla a nedůsledně pokrytý Dustin Brown zakončil za záda Scrivense. Opět u toho byl nedůsledný Nurse, u kterého zřejmě dnes měly na jeho hru vliv také nervy a špatná hra celého týmu. A také Justin Schultz, který byl při obsazení domácího kapitána nedůsledný. Za dalších 20 vteřin už to bylo 5:0 když za brankou chyboval Leon Draisaitl a za Scrivense puk poslal Tanner Pearson, nová vycházející hvězdička. Chvíli poté přišla velká šance konečně také na druhé straně když velice dobře ve středním pásmu zapracoval Arcobello, poslal puk Purcellovi a ten ještě na zakončujícího Halla, kterého fantastickým zákrokem vychytal Jonathan Quick.

Ve třetí třetině při vyloučení Arcobella v 46 minutě zvyšovali Kings už na 6:0 když od modré vyslal na Scrivense bombu Martinez, Scrivens střelu jen vyrazil a poté se přes nedůrazného Faynea podruhé v zápase prosadil Pearson. Pěknou akcí se ukázal i Bogdan Yakimov, který pěkně přihrával na najíždějícího Ference, ten se ale netrefil a z následné otočky mířil vedle branky. Gólu útěchy se Oilers nakonec přecejen dočkali a to až 20 vteřin před koncem zápasu když pěknou střelou z úhlu překvapil Quicka za Eberleho dnes zastupující asistent kapitána Hendricks.
Hendricks byl nakonec i nejlépe hodnoceným hráčem Oilers a to nejen kvůli vstřelené brance, ale hlavně kvůli své pověstné bojovnosti. Buhužel se k němu moc hráčů dnes nepřidalo, hlavně obranná hra byla plná chyb a v podstatě všichni obránci dnes měli na obdržených gólech smutný podíl. Na hře týmu je znát i absence kvalitních centrů. Leon Draisaitl ani Mark Arcobello zatím nedokáží na sebe strhnout tu správnou odpovědnost a při absenci Nugenta-Hopkinse to bylo znát ještě více než předtím. Od začátku sezony jsou velmi dobře hodnocení hráči ze čtvrté řady, kteří mnohdy převyšují i ty elitní tři řady. Zvláště Matt Hendricks a Boyd Gordon jsou ukázkovými hráči jak by měla vypadat bojovná a obětavá hra. Velkou kritiku sklidil Brad Hunt, zvláště za své špatné bruslařské schopnosti.

Trenér Dallas Eakins k utkání řekl: „Pro náš tým to byl těžký začátek, hráli vítězové Stanley cupu. Myslím, že jsme byli moc opatrní a v průběhu hry jsme také měli i trochu smůly. Nemůžeme prostě proti takovému týmu jako je tento chodit po špičkách. Potřebujeme aby všichni naši kluci hráli s důvěrou a ne brát nohy z pedálu. Musíme hrát rychlou a tvrdou hru a musíme si z dnešního zápasu vzít velké ponaučení“.

Ještě dodám, že u Viktora Fastha se prokázalo zranění třísel a není zatím jisté na jak dlouho to bude. Následně už také proběhlo, že ze záložního týmu Oklahoma city by měl do dnešního zápasu s Arizonou být povolán Richard Bachman aby kryl záda Benu Scrivensovi, který by také dnes měl nastoupit. Doufejme, že tento zápas bude o něčem jiném, Oilers potvrdí své dobré výkony v úvodních dvou utkáních a že si z Arizony přivezou nějaký bod.