Preview: Oilers-Canucks

20141004_3061Dnes čeká hokejisty Oilers na domácím ledě, stejně jako před šesti dny, duel s Vancouver Canucks. Oba týmy se nacházejí v úplně odlišné pozici – Canucks, ještě nepoznali hořkost, když vyhráli oba své dosavadní zápasy, zatímco jejich soupeř je na tom přesně opačně. Svěřenci trenéra Eakinse totiž stále marně čekají na první výhru v nové sezóně NHL.

„Olejářům“ to nejde jak výsledkově, tak i herně. Hlavně v obraně působí mužstvo z provincie Alberta dosti zmateným dojmem. Důkazem toho je kolonka obdržených branek, ve které svítí hrozivé číslo 23 (!).

To „Kosatky“ se vezou na vítězné vlně a hlavně jejich první útok ve složení D. Sedin – H. Sedin – Vrbata budí na startu nového ročníku respekt a právě tato trojka by se měla starat o největší vzruch před brankou domácích.

Slovenský fanoušek je jistě rád, protože do dnešního zápasu nastoupí také slovenský talent Martin Marinčin, který se postaví v obraně vedle Marka Faynea.

Sestava Oilers pro dnešní zápas bude vypadat následovně:

Útok:
Hall-Arcobello-Eberle
Purcell-RNH-Yakupov
Pouliot-Draisaitl-Perron
Hendricks-Gordon-Joensuu

Obrana:
Ference-Petry
Nikitin-Schultz
Marincin-Fayne

Svatyni Oilers bude hájit Ben Scrivens. Vzhledem k tomu, že Nucks hrají také hned zítra (s Tampou), není jasné, zda do dnešního zápasu nastoupí Ryan Miller nebo dnes dostane, poprvé v sezóně, příležitost náhradník Eddie Läck.

Když se podíváme na vzájemné zápasy zjistíme, že utkání těchto dvou kanadských celků jsou poměrně vyrovnaná – z posledních 10 zápasů dokázali vyhrát Oilers ve 4 případech. Poslední vzájemné utkání se odehrálo před šesti dny v Rogers Areně, kde se z vítězství 5:4 po nájezdech radovali Canucks.

Edmonton se bude muset v dnešním zápase obejít bez dvojice Gazdic – Fasth. Hosté nastoupí v plné sestavě. Dokáže Vancouver prodloužit svou vítěznou sérii na 3 zápasy nebo se s premiérové výhry budou konečně radovat domácí?

Zápas je na programu zítra od 3:30 SEČ.