Edmonton si bude muset na první vítězství ještě počkat

DEV_8744_slideAni v pátém utkání sezóny hráči Oilers neochutnali příjemnou chuť vítězství. Přesto, že podali o poznání lepší výkon než v předchozích utkání, museli opět sklonit hlavy nad „Kosatkami“ z Vancouveru, kteří si po skvělém defenzivním představení připsali výhru 0-2.

Před utkáním se spekulovalo, kdo nastoupí do brány Oilers, protože stále kvůli zranění chybí Viktor Fasth a Ben Scrivens nepředvádí ani z poloviny výkony z minulé sezóny. Vypadalo to, že se postaví do svatyně Richard Bachman, který byl povolán z Oklahomy. Nakonec opět dostal důvěru Scrivens, který před utkáním slíbil trenérovi Oilers, že utkání s Vancouverem vyhraje. Moc nechybělo a svůj slib splnil, to by ale hráči Oilers museli v ofenzivě dotlačit puk do brány. Rodák z Spruce Grove si nakonec v duelu připsal 28 úspěšných zákroků.

Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří ve druhé minutě zahrozili střelou ruského mladíka Naila Yakupova, který z mezi kruhu vyzkoušel pozornost Ryana Millera. Další příležitost, která stojí za zmínku byla šance Teddyho Purcella, když po přihrávce Yakupova před branou tečoval nahození, ale hostující brankář pohotově sklepl betony. První věcí pozdvižení v utkání zaznamenali hosté až tři minuty před koncem první třetiny, když se nová tvář v dresu „Kosatek“ Nick Bonnino snažil po objetí brány zasunout kotouč za záda Scrivense, který ale vše zhatil svým betonem. O minutu později byl blízko první branky v utkání Henrik Sedin, ale s velkým štěstím Oilers odvrátili.

Druhou třetinu odstartovalo vyloučení Marka Arcobella, když dostal dvě minuty za hru vysokou holí. Jak se nakonec ukázalo z oslabení mohli těžit „Olejáři“. Po chybě obrany Canucks ujel Ryan Nugent-Hopkins, který nakonec zasáhl pouze vyrážečku Ryana Millera. V půlce utkání byli blízko domácí k první brance. Skvěle hrající čtvrtá řada si vytvořili tlak před branou. Odraženou střelu se snažil do brány v pádu zasunout Matt Hendricks, ale opět byl na svém místě Miller. Další závar před branou „Kosatek“ měli  na svědomí, kdo jiný než trojice Hendricks-Gordon-Joensuu. Na konci celé akce byl Boyd Gordon, který se marně snažil protlačit puk do brány. První branka v utkání a zároveň vítězná přišla v 16.minutě druhé třetiny, když opět úřadovala první formace hostů. Brance předcházela chyba, kterou udělal Teddy Purcell, když se snažil pronásledovat Daniela Sedina. Ten si jako ostřílený hráč počkal na vhodný okamžik a přihrávkou našel samotného Radima Vrbatu, který bez problémů skóroval.

Do poslední části utkání přišli svěřenci Willie Desjardinse s taktikou nedostat branku. Jejich propracována obrana nedala Edmontonu příliš šancí k vyrovnání. Důkazem toho jsou pouze sedm střel Oilers a tři střely „Kosatek“. Nakonec potvrzení vítězství se Vancouver dočkal brankou do prázdné brány, kdy se prosadila opět elitní formace. Svou první branku v sezóně vsítil Daniel Sedin.

Hráči Oilers se k utkání vyjádřili těmito slovy: „Udělali jsme jednu chybu a oni toho využili,“ řekl Jordan Eberle. „Pravě toto se musíme naučit, protože tyto okamžiky rozhodují utkání. Stále nás teď čeká šest domácích utkání, ve kterých se budeme snažit co nejvíce krát  zvítězit.“  

Musíme najít způsob jak vítězit,“ řekla první hvězda utkání Ben Scrivens. “  Je zřejmé, že jsme ve většině oblastech hráli lépe, než v předchozích utkání. Všechny řady dnes odvedli dobrou práci. Oni využili jednu naši chybu, ale my jsme nenašli způsob, jak by jsme dokázali to stejné. Čeká nás ještě spoustu práce.   

V dnešním utkání jsme dokázali, že s obranou to nemusí být až tak špatné, ale když už jsme to ukázali, tak nám scházelo štěstí popřípadě nápad jak překvapit skvěle organizovanou obranu. Dnes mě nejvíce zklamala hra naších prvních dvou centru, kteří v několika případech byli na ledě naprosto zbyteční. Co se týče Leona musím opět zdůraznit, že prozatím nemá na to, aby hrál NHL a měl by být přeřazen minimálně do AHL, kde nabere dostatečné sebevědomí. Pravě tento krok nám nabízí, že je na čase přivést zkušeného centra dokud je čas ještě se sezónou něco udělat, protože další zmařený ročník si už nemůžeme dovolit.