Preview: Oilers-Lightning

1297510757579_ORIGINALDnes má NHL na programu jediný zápas a to střetnutí mezi Edmontonem Oilers a Tampou Bay Lightning. Oilers hrají šňůru sedmi domácích zápasů v řadě a toto je druhý v pořadí. Ten první skončil prohrou s Canucks, ale výkon byl viditelně zlepšený a Oilers přišli o body jen velmi těsně. V nové sezoně ovšem získali pouhý jeden bod za prohru v prodloužení právě s Canucks v prvním vzájemném střetnutí a dnes mají tedy hodně co napravovat.

Oilers jsou jediným týmem v západní konferenci, který dosud ještě nevyhrál a to není právě lichotivá vizitka. Jejich dnešní soupeř z Tampy má zatím kolísavé výkony a bude to zřejmě dosti vyrovnaný zápas. Oilers budou chybět zranění Viktor Fasth a Luke Gazdic. Ten na včerejším tréninku konečně sundal bezkontaktní dres a trénoval již s mužstvem naplno, jeho nasazení do dnešního zápasu je nereálné, ale v příštích zápasech jistě dostane šanci. Hostům chybí čerstvě zraněná opora zadních řad Victor Hedman, problémy mají Salo a Gudas a u nich je otazník jestli nastoupí. Lightning také povolali do prvního mužstva Jonathana Drouina, který byl trojkou draftu v loňském roce a od kterého se hodně očekává. Lightning ale s jeho nasazením nespěchají, celou minulou sezonu strávil na farmě a začal tam i tu letošní. K nabrání zkušeností je to jistě správný postup. Tento postup by jistě prospěl i domácímu Draisaitlovi, který po letošním draftu naskočil rovnou do NHL, ale výkony hodné této soutěže zatím nepodává.

Sestava by měla být víceménně standardní, jen Draisaitl s Arcobellem si nejspíš vymění pozice. Je tedy takováto: Ference-Petry, Marinčin-Fayne, Nikitin-Schultz. Hall-Nugent-Hopkins-Eberle, Pouliot-Arcobello-Yakupov, Purcell-Draisaitl-Perron, Hendricks-Gordon-Joensuu.

Nikita Nikitin bude hrát v druhé přesilovkové formaci. Jako sedmý obránce bude připraven Brad Hunt, který prý udělal v tréninku pokrok a je možné, že do zápasu naskočí. Hodně se diskutuje o nasazování Leona Draisaitla do zápasů i s tím, že očividně nestíhá tempu NHL. Trenér Eakins má v něj přesto stále důvěru. Otázka je jak dlouho mu to vydrží, pod Eakinsem se totiž kýve židle. Zámořím už se šíří zvěsti o jeho brzkém odvolání, ve hře je údajně i návrat Craiga MacTavishe na lavičku. Kromě možné výměny Jordana Eberleho se mluví i o možném příchodu bývalého hráče Oilers Kyla Brodziaka z Minnesoty. Ten místní prostředí už dobře zná, navíc letos v nabitém kádru Minnesoty nyní spíše zahřívá lavičku, možná že on by mohl problémy Oilers s centry vyřešit, je to defenzivně laděný hráč a takový by byl jistě naší hře platný. Defenzivní centr je také Anton Lander, který hraje na farmě v Oklahomě a i o něm se hovoří, že by pokud neproběhne žádný trejd mohl dostat místo Draisaitla šanci. Naopak ti kdo jsou za svoji hru v posledních zápasech chváleni je celá čtvrtá formace Hendricks, Gordon a Joenssu, kteří si kromě skvělých defenzivních činností a tvrdší hry (což je spíš práce Hendrickse) dokázali vytvořit i několik nadějných brankových příležitostí. Měli by dostávat více prostoru.

Proti svým bývalým spoluhráčům se postaví Teddy Purcell. Ten absolvoval oběd se svým kamarádem Stevenem Stamkosem, který se o něm v médiích také vyjádřil, že je jedním z nejlepších hráčů s kterými hrál. Pochvalami nešetřil ani trenér Lightning Jon Cooper, který ocenil jeho velký přehled a zapálení pro hru. Sám Purcell řekl: „Přišel jsem na začátku letošního léta abych se tu usadil a zvykl si na město. Jsem opravdu velmi šťastný ze změny. Nějakou dobu mi trvalo dostat se do mé obvyklé hry, ale už se tam pomalu dostávám, cítím se každým zápasem lépe“. Ten si v novém působišti musí zvykat i na jiné věci než je hokej- prý má nyní ve skříni o tři zimní kabáty více než když hrál na Floridě :o) Purcell dnes nastoupí ve formaci s Perronem a Draisaitlem a doufejme, že se proti bývalému zaměstnavateli prosadí.

V brance Oilers dnes nastoupí Ben Scrivens. Na straně opačné to bude Ben Bishop.

Zápas začíná ve 3:30 SEČ.