Spekulace nebo se něco rýsuje?

2_chlJak jsme Vás už informovali v kanadském tisku se několikrát objevilo, že Edmonton Oilers bude figurovat ve velkém trejdu. Samozřejmě tyto spekulace jsou logické, když klub prožívá nejhorší start od sezóny 1992/93 a nemůže si dovolit další spackaný ročník.  Proto jsem se rozhodl podívat na tyto informace  blíže a podělit se svým názorem na tuto věc.

Tisk v Kanadě vyslal do světa zprávu, že se chystá výměna mezi Oilers a Maple Leafs, kteří by si mezi sebou měli prohodit hráče Jordan Eberle za Nazema Kadriho a Codyho Fransona. Na první pohled vypadá tento trejd jako skvělá volba pro Edmonton, přece jenom „Olejáři“ shánějí druhého centra a zkušeného beka, který vyztuží příšernou defenzívu. Dokonce by nebyl problém i v platovém stropu, protože oba tito hráči pobírají stejný plat jako Eberle. Teď si ale pokládám otázku, je vůbec tento trejd výhodný pro Toronto? Proč by obětovali talentovaného centra, který má potenciál jako hrom? Sice je pravda, že potřebují pravé křídlo jako sůl, když se podíváme, že momentálně nastupuje v druhé formaci na pravé straně centr Daniel Winnik, ale má tento hráč na to aby hrál druhého centra? Pokud to chtějí Leafs riskovat budu jenom rád, protože jednou ranou zabijeme dvě mouchy.

Jak se říká, na každém drbu je něco pravdy a myslím si, že na tomto stoprocentně, protože jak si jinak vysvětlit účast generálního manažera Toronta Dave Nonisa na utkání v Rexall Place proti „kosatkám“, kterému přihlížel ve VIP loži. Je jisté, že se něco chystá, ale co? Může to být klidně úplně jiný trejd, ve kterém  může figurovat Nail Yakupov, ale to by zase byla hloupost, když ruský mladík pobírá stále nováčkovský plat, takže v případě výměny by Craig MacTavish bojoval s platovým stropem.

Další informace ukazují určitý zájem Toronta o služby kapitána „Hurikánů“ Erica Staala, ale tento krok by byl pro Leafs velmi nevýhodný, když se podíváme na výkony zkušeného křídla, který tomu bude ještě dvě sezóny pobírat šílených devět milionů. To stále ukazuje na to, že pro Nonise je Edmonton velmi vhodný a Eberle bez problému dokáže zastoupit místo druhého pravého křídla v sestavě Toronta.

Sice by jsme se mohli podívat po jiném centru. Může se snažit zabojovat o služby bývalého „Olejáře“ Kyle Brodziaka, který nedostává u Wild moc prostoru nebo získat ze St.Louis Švéda Patrika Berglunda, ale pokud by se nabízela tahle nabídka, proč to nevzít. Ano, Jordan Eberle má potenciál být hráčem, který může za sezónu udělat osmdesát bodů, ale to měl taký Sam Gagner a Andrew Cogliano a jak to dopadlo. Prostě nesmíme se bát udělat razantní kroky jinak se Edmonton bude potácet stále dokola na dně celé NHL. Pro mě osobně Yakupov má větší potenciál než Eberle. Vezmeme si už jen to, že nabral docela hodně svalové hmoty, jeho zlepšení v obranné činnosti a obětavost pro tým je v novém ročníku asi největší plus. Dokonce Dallas Eakins o něm řekl, že na sobě pracuje dvakrát více než v minulé sezóně. Tento kluk prostě musí hrát první lajnu, takže odchod Eberleho prospěje celému týmu.

Je to sice pouze můj názor a nemusíte s těmito slovy souhlasit, ale v mých a vašich rukou to není, jen doufám, že se začne něco dít, protože bych si nerad opět vzal z letošní sezóny ten pocit, který prožíváme posledních osm let.