Preview: Oilers-Capitals

306172edm-wsh1Edmonton po jednom dni volna opět naskočí na led Rexall Place, kde vyzve tým z hlavního města USA Washington Capitals. Už před utkáním je jasno, že „Olejáře“ nečeká žádná procházka růžovou zahradou, protože“Caps“ pod novým trenérem předvádějí velmi účiný hokej.

Capitals prošli před novou sezónou velkými změnami v realizačním týmu, když generální manažer George McPhee nedokázal za své působení dovést Washington k zisku Stanley Cupu. Neúspěch v podobě postupu do play off také schytala legenda Capitals Adam Oates, který byl po dvou letech z lavičky odvolán. Na jeho místo byl povolán bývalý trenér Nashvillu Predators Barry Trotz, který vyznává defenzivní hokej. Otázka před sezónou zněla, jestli zkušený trenér dokáže ukočírovat hvězdného Alexandera Ovechkina, který se v minulé sezóně stal opět nejlepším střelcem NHL. Zatím to vypadá, že ano, protože momentálně Capitals okupují druhou příčku Východní konference, když v pěti utkání získali osm bodů.

To Edmonton je v odlišné situaci. Hráči Oilers ochutnali příchuť vítězství až v šestém utkání, kdy dokázali po velmi dobrém výkonu zvítězit 3-2 nad „Blesky“ z Tampy. Velkou pochvalu si zasloužila první formace, když si po celé utkání vytvářela tlak, který také dokázala zužitkovat v podobě branek. Nesmíme také zapomenout na dobrý výkon Bena Scrivense, který v posledních dvou utkání připomíná formu z minulého ročníku.

Asi největší ofenzivní zbraní proti „Caps“ bude v zítřejším utkání Taylor Hall, který si prozatím připsal do statistik bod na zápas (4+2). To trenér Washington bude spoléhat na dvojici Ovechkin-Backstrom, kteří opět táhnou celou ofenzivu hostů. Edmonton si bude muset dát také pozor na produktivního obránce Mike Greena. Právě rodák z Calgary řídí přesilové hry, kde posbíral většinu svých bodů v letošní sezóně (2+3).

Edmonton do utkání nastoupí ve stejném složení útoku jako v zápase proti „Bolts“, protože Dallas Eakins nemá důvod nic měnit, když tým pracoval podle jeho představ. Na marodce Oilers stále jsou Luke Gazdic a brankář Viktor Fasth. To Barry Trotz se bude muset obejít bez služeb Brookse Laicha, Toma Wilsona, Dmitryho Orlova a Aarona Volpattiho. Do branek nastoupí Ben Scrivens a velmi dobře chytající Braden Holtby, který si drží procentuální úspěšnost nad 93%.

Vše na začne o půl čtvrté ráno středoevropského času, tak si nezapomeňte nastavit budíky. Go Oilers Go !!!