Skvělý Scrivens = druhá výhra v řadě

DSC_1386_slideHráči Oilers se můžou radovat z druhého vítězství v sezóně, když dokázali herně navázat na předchozí utkání s „Bolts“. Výhra 3-2 nad Capitals byla pro „Olejáře“ prvím vítězstvím po třech letech, když se poslední radost z dvou bodů datuje na 27.října 2011. Největší zásluhu na dnešním výsledku má bezpochybně Ben Scrivens, který podržel svůj tým 32 úspěšnými zákroky.

Před utkáním celá Rexall Place uctila památku pár sekundami ticha obětem útoku v hlavním městě Kanady. Dokonce díky těmto hrozných činům bylo utkání mezí domácími Senators a Leafs odloženo, ale už zpět k utkání.

Do střetnutí vletěli „Olejáři“ povzbuzeni první výhrou v sezóně jako vyměnění a v prvních minutách udávali tempo utkání. Přes úvodní tlak Oilers si ale první šanci vytvořili hosté, když se ke střele dostal Mike Green, ale Scrivens ji ramenem vyrazil. První větší příležitost Edmontonu skončila brankou. David Perron zavezl puk do obranného pásma „Caps“, kde v rohu kluziště našel Teddyho Purcella. Ten následně bekhendovou přihrávku skvěle našel najížděcího obránce Justina Schultze, který překonal překvapeného Bradena Holtbyho, 1-0. Washington dokázal v polovině první třetiny vyrovnat, když využili faul Matta Hendrickse, který dostal dvě minuty za podražení Alexandra Ovechkina. Nejprve předvedl Ben Scrivens několik dobrých zákroků, ale na střelu Johna Carlsona byl krátký,1-1. Hosté povzbuzeni vyrovnavající brankou se mohli dostat do vedení, ale opět domácí brankář byl proti.

Druhou třetinou načali „Caps“ vedoucí brankou. Po nedůrazu Nikiti Nikitina se k puku dostal Andre Burkakovksy, který se dlouho nerozmýšlel a poslal přihrávku na Mike Greena. Ten svou klasickou střelou zápěstí vymetl pravý horní růžek Scrivensovi branky, 1-2. Domácí fanoušci v Rexall Place dlouho nemuseli čekat na vyrovnavací branku, když po dvaceti sekundách přišla kontra Oilers. Kapitán Washingtonu Alexander Ovechkin ztratil puk, když se snažil vystřelit na domácí branku. Kotouč mu vzal Ryan Nugent-Hopkins, který se dostal společně s Eberlem do přečíslení, ale mladý centr vzal vše na sebe a pohotovou střelou prostřelil hostujícího Holtbyho,2-2. Capitals branka nepoložila a vysílala jeden útok za druhým, ale vše ztroskotalo na skvělém Scrvensovi, u kterého také stála matka štěstěna a to především u střely Carlsona, když jeho střela skončila na horní tyči brány. Rozuzlení utkání přišlo v přesilové hře OIlers. Na trestné lavici seděl Jason Chimera, který si odpykával dvouminutový trest za sekání. Po pohledné kombinaci mezi Draisaitlem a Purcellem se k puku dostal v utkání nevýrazný Nikita Nikitin, kterému se odkryl prostor ke střele. Jeho dělovka prosvištěla kolem všech hráčů „Caps“ až za záda Bradena Holtbyho, 3-2.

Do poslední dvacetiminutovce vložili hosté veškeré úsilí do útoku. To Edmonton jen zalezl před svou brankou a neúprosně bránil jednobrankové vedení. Capitals vyslal v třetí třetině na branku Oilers třináct střeleckých pokusů oproti pěti domácím. Asi největší příležitost na vyrovnání měl tým z hlavního města USA v 47. minutě střetnutí, když se před Scrivensem objevil osamocený Alexander Ovechkin, ale nedokázal napravit svou chybu z druhé třetiny. Následná hra „Caps“ bez brankáře přinesla několik střel, ale většina skončila na hráčích Oilers, kteří dokázali v utkání zablokovat hned osmnáct pokusů Washingtonu.

„Ve třetí třetině jsme byli strašně zalezli,“ řekl Andrew Ference. „Příště takhle nemůžeme hrát, protože se nám to nemusí vyplatit jak v dnešním utkání. Musíme poděkovat Benovi, který nás v utkání několikrát podržel. Občas potřebujete aby Vás brankář dovedl k vítězství“   

Edmonton nepředvedl natolik dobrý výkon jako dva dny zpět proti „Bleskům“, ale i takové vítězství jsou potřeba aby tým dostal dostatečné sebevědomí. Určitě bych vyzvedl výkon Bena Scrivense, který je v posledních utkání fantastický a drží svůj tým nad vodou. Další uznání si opět zaslouží čtvrtá řada, která opět předvedla bojovný výkon a v několika případech dokázal ubránit tlak Capitals. Nejhorší článek v utkání byla dnes obrana. Po celém střetnutí dělala spoustu chyb v rozehrávce a v některých okamžicích chyběl dostatečný důraz. Co se týče útoku, ještě bych opět zdůraznil, že Leon Draisaitl v dnešním utkání ukázal, že stále potřebuje čas a proto si myslím, že ho čekají poslední dvě utkání v dresu Oilers, po kterých bude poslán do WHL, kde mu další rok u Juniorů prospěje.