Preview: Oilers-Hurricanes

oilersfeax-e1386740824901Dnes od 3:30 našeho času sehrají „Olejáři“ další, v pořadí již osmé utkání nové sezóny NHL. Na ledě Rexall Place přivítají svěřenci trenéra Eakinse Carolinu Hurricanes.

Hosté by už konečně rádi poznali chuť vítězství, jelikož jsou jediným týmem, který stále marně čeká na zisk 2 bodů. „Canes“ se zatím na startu nového ročníku trápí, což nahrává různým spekulacím o výměně jejich zraněného kapitána Erica Staala.

Edmonton se na svou premiérovou výhru také dost načekal, ale jak se říká „kdo si počká, ten se dočká“ a na výborný výkon proti Tampě dokázal mladý tým z Alberty navázat také v zápase proti Washingtonu. V obou zápasech dokázal kanadský klub zvítězit 3:2. Nutno však podotknout, že zejména proti Capitals to byl již o poznání méně vydařený duel, ve kterém se zaskvěl především gólman Scrivens.

Ten by se měl domácím fanouškům představit v bráně také dnes. Na druhé straně se první výhru pro Carolinu v sezóně bude snažit vychytat Anton Khudobin. Sestava Edmontonu by měla zůstat stejná jako v předchozích dvou zápasech.

Hosty prakticky od začátku nového ročníku sužují obrovské zdravotní potíže. Kromě již zmíněného Erica Staala do dnešního utkání nenastoupí ani jeho bratr Jordan a také Patrick Dwyer. Stav Nathana Gerbeho je nejistý, byť již s týmem trénoval. O jeho startu se tak rozhodne nejspíš těsně před utkáním.

Oilers budou i nadále postrádat Luka Gazdica a Viktora Fastha. Podaří se Edmontonu zvítězit potřetí v řadě (mimochodem byla by to třetí domácí výhra v řadě od 29. ledna) nebo se z premiérové výhry bude radovat soupeř?