Něco ze zákulisí…

craig-mactavish-dallas-eakinsMédii v souvislosti se změnou kádru v týmu Oilers proběhla další zajímavá zpráva.

Podle zákulisních informací má Edmonton zájem o obránce Buffala Tylera Myerse. Další týmy, které o něj usilují jsou ještě Detroit a Anaheim. Myers má velký potenciál- je to mladý obránce s budoucností a určitě by byl velmi dobrou posilou. Loni měl sice -26 bodů účasti na ledě, ale kdo v Buffalu ne, tam je velmi těžké se nesvést s výkonem celého týmu, hlavně když Myers je pravidelným členem přesilovkové formace. GM Tim Murray by za něj údajně měl požadovat dva mladé hráče s perspektivou do budoucna + vysokou volbu v draftu. No, pro Buffalo je to určitě dobrá taktika, otázka je, jestli nějaký tým je ochoten právě toto obětovat. Můj názor na to je, že z pohledu Edmontonu bych se právě takovémuto obchodu nebránil. Mladých hráčů v záloze máme dost a kvalitního obránce potřebujeme.

Tento trejd asi proběhne také v návaznosti na možný trejd Eberleho, o kterého (jak už sem dnes psal v preview) mají zájem Columbus, Montreal a Philadelphia. Ta údajně sleduje i Jeffa Petryho a Andrewa Ference. U toho je asi nepravděpodobné, že by ho Edmonton vyměnil, ale u Petryho už bych za to ruku do ohně nedal. Pokud by k jeho výměně došlo, místo něj by měl manažer MacTavish získat nějakého kvalitního obránce, že by právě Myers? :o)

Trošku z jiného soudku k zápase s Canadiens- Na dnešním ranním rozbruslením chyběl Nikita Nikitin. O jeho nasazení do zápasu se rozhodne až během předzápasového rozbruslení. Pokud bude chybět, měl by dnes po několikazápasové pauze v roli náhradníka nastoupit Brad Hunt, který by pravděpodobně zaujal i Nikitinovo místo v druhé přesilovkové formaci, které si už ostatně dříve vyzkoušel. A jednu zajímavost z tábora hostů- v brance Canadiens dnes nenastoupí brankářská jednička Carey Price, nýbrž jeho náhradník Dustin Tokarski. Jeho kvality nechci sice nijak snižovat, nicméně Price to není a toho bysme mohli využít. V domácí brance i dnes nastoupí Ben Scrivens.