Vítězná série pokračuje

306172-edm-mtl1Ani rozjetý Montreal Canadiens nedokázal ukončit vítěznou sérii hráčům Oilers, kteří po velmi dobrém taktickém výkonu dokázali zvítězit ve čtvrtém utkání v řadě. Edmonton dokázal výhrou 3-0 po 25 letech vymazat střelce Canadiens, kteří si nevěděli rady s defenzívou „Olejářů“ a opět skvělým Benem Scrivensem (29 úspěšných zákroků).

Ještě těsně před utkáním nebylo jisté v jakém složení v obranných řadách nastoupí hráči Oilers, protože stav Nikiti Nikitina nebyl stoprocentní. Obavy se nakonec vyplnili a ruského obra musel zastoupit Brad Hunt, který se postavil po boku Justin Schultze. Montreal dal nakonec volno své největší hvězdě Careymu Priceovi na jeho místo v brankovišti  se postavila nová dvojka Dustin Tokarski.

Od začátku utkání bylo zřejmé, že nás nebudou čekat  žádné střelecké hody, když zónová obrana dělala velké problémy hostům. Edmonton ke všemu přidal velkou obětavost, kterou zdůraznil v podobě zblokovaných střel (21).

„Chlapci dnes odvedly skvělý výkon“, řekl Ben Scrivens, který udržel svou první nulu v sezóně.“ Jejich nebojácnost byla šílená a musím jim poděkovat za dnešní výkon, protože mají velkou zásluhu na vítězství.“

Utkání začalo přesilovou hrou Oilers, po které následovala další početní výhoda, ale hosté z Montrealu obě oslabení přežili bez větších komplikaci. Poprvé  v utkání zahrozili hosté v deváté minutě střetnutí, když těsně vedle mířil Alex Galchenyuk. Ne příliš pohlednou třetinu ukončila akce, po které padla první branka zápasu. Vše začalo u českého útočníka Tomáše Plekance, který nepřesně přihrával na Andrei Markova. Ruský obránce podklouzl a vybídl Marka Arcobella a Benoita Pouliota do brejku. Bývalí hráč Rangers si našel ideální místo na skórování, které korunoval krásnou kličkou do proti pohybu brankáře Tokarskiho ,1-0.

Druhá dvacetiminutovka začala jako ta předchozí a to početní výhodou Oilers, když si odpykával dvou minutový trest PK. Subban za podražení Taylora Halla. Edmonton si vypracoval několik slušných pokusů, ale všechny střely minuly bránu Canadiens. Montreal po dalším oslabení mohl vyrovnat, ale Mark Fayne dokázal střelu Markova zablokovat. Druhá branka v utkání přišla v čase 26:33, když  nepřesnou střelu obránce Marka Fayneho vrátil před brankoviště Benoit Pouilot, kde si puk našel osamoceného Naila Yakupova. Bývala jednička draftu byla odměněna druhou brankou v sezóně, 2-0. V polovině utkání měli hosté na hokejkách snížení, ale Tomáš Plekanec vyhořel na Benu Scrivensovi. Po této příležitosti Montreal si začal vytvářel tlak, který korunoval dobrou šanci Emelina. Do kabin odcházeli „Olejáři“ s dvoubrankovým vedením.

Místo toho aby Canadiens vložili vše do útoku, museli se opět bránit v oslabení, když tentokrát dostal dvě minuty za hrubost Alexei Emelin. Edmonton až na pátý pokus dokázali roztančit čtveřici bránicích hráčů, kteří nevěděli kam první skočit, přesto Canadiens dokázali udržet teoretickou šanci na zvrat v utkání. Definitivní tečku za utkání mohla udělat první formace Oilers, když po střele Jeffa Petryho se puk odrazil před bránu Dustina Tokarskiho, ale dotlačit kotouč do brány se nepovedlo. Trenér Montrealu Michel Therrien se pokusil tři minuty před koncem normální hrací doby odvolat brankáře, ale hned po třiceti sekundách zpečetil čtvrtou výhru v řadě Taylor Hall, pro kterého to byla pátá branka v letošním ročníku, 3-0.

„Jsme velmi rádi za dnešní vítězství“, řekl Benoit Pouliot. “ Dokázali jsem porazit týmy, které měli skvělé postavení ve svých divizích. Právě takové utkání vám dodají potřebné sebevědomí.“ 

Utkání provázela skvěla atmosféra, která nebyla viděna pár dobrých let, ale není se co divit, protože hráči Oilers konečně předvádějí výkony po kterých jsme hodně toužili. Sice máme ještě co vylepšovat, ale na druhou stranu jde vidět na hráčích soutěživost a odhodlanost udělat vše pro vítězství. Jednoznačně bych chtěl vyzvednout dnešní defenzivní činnost „Olejářů“, kteří opravdu hráli velmi zodpovědně a jednoduše. Montreal si vůbec nevěděl rady jak na nás hrát. Vše korunovalo dalším skvělým výkonem Scrivense, který si opravdu silně říká o roli jedničky. Jsem zvědav, jak se k tomu postaví Dallas Eakins, protože Viktor Fasth by měl být v nejbližší době připraven.