Preview: Oilers-Predators

Nashville+Predators+v+Edmonton+Oilers+dQtuOF-aZEexPředposlední domácí zápas před tripem sehrají domácí Oilers proti Nashvillu Predators. Oilers mají za sebou vydařenou sérii čtyř vítězných zápasů proti týmům z východní konference. Série zápasů bude pokračovat v listopadu na půdě východní Ameriky. Predators sice v posledním zápase prohráli s Pittsburgem, ale jinak jsou ve formě a zápas bude pro domácí jistě velmi těžký.  

Za poslední tři roky mají proti dnešnímu soupeři příznivou bilanci v podobě sedmi výher a třech proher a bylo by skvělé, kdyby jí ještě vylepšili. Nashville bude ale těžkým soupeřem, s pěti výhrami a 12 body jsou zatím na prvním místě v centrální divizi a domácím Oilers nedají jistě nic zadarmo. Na listině zraněných je pouze Mike Fisher. V týmu Predators bude velmi nebezpečná první formace Mikea Ribeira s Forsbergem a Nealem na křídlech. Pět gólů už soupeřům nasázela posila z Pittsburghu James Neal, šest přihrávek má na kontě mladá naděje Filip Forsberg, v obraně kralují Ryan Ellis a Shea Weber, v brance se Predators mohou spolehnout na zatím skvělého Pekku Rinneho. Proti Oilers se nejvíce daří Mikeu Ribeirovi, který si v 36 zápasech připsal 32 bodů, takže i na něho si domácí hráči budou muset dávat velký pozor.

V domácí sestavě bude chybět gólman Viktor Fasth, který už ale s týmem naplno trénuje a je jen otázka času kdy zasáhne do zápasu. To samé se dá tvrdit i případě Luka Gazdica. Už v minulém zápase chyběl Nikita Nikitin. Na jeho místě ve formaci s Schultzem i v druhé přesilovkové bude opět dnes hrát Brad Hunt. V zápase s Canadiens obdržel tvrdý hit Matt Hendricks. Na ranním tréninku hrál na jeho místě Will Acton, o Hendricksově startu v zápase se ale rozhodne až před zápasem. Do desátého zápasu v sezoně nastoupí Leon Draisaitl, který nebyl poslán do týmu Prince Albert Raiders v juniorské WHL, ale pokračuje dále v týmu Oilers. Draisaitl navíc na další adaptaci bude mít rádce i parťáka ve zkušenějším spoluhráči Ryanu Nugentu-Hopkinsovi, který si ho vzal pod svá křídla a bude s ním i bydlet. Produktivitě Oilers vévodí Taylor Hall, kromě něj letos zatím nikdo výrazněji bodově nevyčnívá a body jsou rozděleny prakticky mezi celý tým. V domácí brance i dnes nastoupí Ben Scrivens, který v posledních zápasech chytá fantasticky a má velkou zásluhu na vítězné šňůře Oilers. Doufejme, že se mu bude dařit i dnes, jeho spoluhráči navážou na skvělou defenzivní hru, kterou se nyní tým vyznačuje a přidají k tomu i nějaký gól.

Zápas začíná ve 3:00 SEČ.