Canucks se štěstím i napotřetí Oilers porážejí

rsz_game_11_bottomOilers nedokázali ani napotřetí v této sezoně své rivaly z Vancouveru porazit. Výhra Canucks se nerodila lehce, ale vítězství smolně daroval soupeři domácí gólman Scrivens a ti si tedy nakonec odvážejí z Edmontonu dva body za vítězství 3:2.

První šanci zápasu si ve 2 minutě připsali domácí Oilers když Joensuu pěknou přihrávkou našel Matta Hendrickse, ten i vystřelil, Miller byl ale připraven. Poté byl zápas spíše ukázkou bojovnosti a opatrnosti, nepřinesl žádné větší vzrušení ani šance, které by stály za připomenutí. Další přišla až v minutě 13 když se rozjel Taylor Hall, přihrál Eberlemu a ten puk doslova propašoval za Millera. Vyrovnáno bylo v poslední minutě když nejdříve na Scrivense pálil Bonino, před jeho brankou se sjela pořádná skrumáž hráčů, Scrivens střelu vyrazil mezi kruhy přímo na najíždějícího Sbisu a ten nekompromisně zavěsil. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:1.

Druhá třetina začala pro domácí špatně když Taylor Hall narazil nešťastně nohou do branky a v bolestech opustil led, na který se již v tomto zápase nevrátil. Ve 23 minutě byl vyloučen Joensuu a Canucks vážněji zahrozili pouze jednou po střele Hansena. Co se týče dalšího průběhu zápasu tak se toho moc nezměnilo, oba týmy dále pokračovali spíše v boji než v pohledném hokeji. Výraznější šance přišla tedy až ve 34 minutě když Nugent-Hopkins projel celé hřiště a stihl i zakončit a i následná dorážka Eberleho se neujala. V 37 minutě nejdříve tvrdě pálil Dorsett, Scrivens jeho střelu vyrazil před sebe, Joensuu s Yakupovem byli nedůslední a proto měl najíždějící Vey spoustu času aby pohodlně zakončil. Linden Vey letos po nadějném kempu dostal šanci v základní sestavě Canucks, té se chopil velice dobře, usadil se v ní natrvalo a dnes vstřelil už svůj čtvrtý gól v sezoně. Hosté se ale dlouho neradovali. Již o minutu později bylo vyrovnáno když u mantinelu chyboval při rozehrávce Tanev, kapitán Ference ho výborně obral o puk a neméně dobře ho poslal na právě najíždějícího Leona Draisaitla, který se neunáhlil, našel ještě lépe postaveného Perrona a ten pohotově vyrovnal. David Perron konečně prolomil své gólové trápení a dal svůj první gól v sezoně.

 

Třetí třetina se domácím hrubě nepovedla. Ve 43 minutě byl za podražení vyloučen Kassian, tato přesilovka kdyby ale radši ani nebyla. Nejdříve po nedůsledné hře domácích ujel Henrik Sedin, poslal puk na Lindena Veye a ten i nebezpečně zakončoval. Toto ještě gólem neskončilo, ale jen pár vteřin poté Ben Scrivens zachytil puk při vyhození hostů, chtěl ho rozehrát, ale místo toho, aby ho v klidu přihrál Justinu Schultzovi, kterého měl po pravici, tak ho poslal naprosto nepochopitelně na stranu druhou přímo na Dereka Dorsetta a ten nabídnutou šancí nepohrdl a propálil Scrivense. Stav byl tedy 3:2 a tak už zůstal až do konce zápasu. Šance ale ještě byly. Ve 45 minutě pěkně střílel Sbisa a Scrivens se předvedl také v dobrém světle když předvedl proti jeho střele skvělý zákrok. V minutě 47 zahrozili také domácí. Brad Hunt krásnou přihrávkou hledal před brankou Pouliota, ten ale jen promáchl. Tato šance si o gól říkala. V 50 minutě ještě měli obrovskou šanci bratři Sedinové přičemž po přihrávce Henrika zakončoval Daniel. Ale Scrivens opět výborně zakročil. Dále už se nedělo nic, Canucks si hlídali svoje vedení a Oilers se marně pokoušeli probojovat do útočného pásma. Dallas Eakins ještě Scrivense zkoušel odvolat a Oilers to zkoušeli v šesti. To se jim ale nevedlo, naopak Canucks mohli dvakrát potvrdit svoje vítězství, do odkryté branky se ale netrefili. Spíše bojovné než pohledné utkání tedy skončilo výhrou Canucks 3:2

Vyrovnaný zápas ovlivnila velká hrubka Bena Scrivense, který Canucks gól ve vlastním oslabení doslova daroval. Je to pro něj velice smolné, protože jinak byl Scrivens spolehlivý. Jeho špatná hra hokejkou je už ale pověstná a v tomto má edmontonský gólman velké rezervy, které ještě bude muset zlepšit. V současné NHL se totiž už týmy bez pomoci brankáře s kvalitní hrou holí prakticky neobejdou. Ke Scrivensovi se vyjádřil Dallas Eakins: „Já tady určitě nebudu stát a nebudu chtít toho chlapa ukřižovat. Je snadné se vrátit zpátky a ukázat prstem, ale ten kluk nás v této hře držel a měl dobré zásahy“.

V utkání úplně propadla obranná dvojice Schultz-Hunt. Naopak dobrý výkon předvedli poslední dobou kritizovaní Petry s Ferencem. V útoku byla nejvíce vidět první formace, David Perron i Leon Draisaitl, který se pomalu začíná dostávat do tempa.

Oilers teď vyráží na pětizápasový trip po východě Ameriky a v úterý začínají na ledě Philadelphie.