Preview: Flyers-Oilers

9148152Dnes nastoupí „Olejáři“ ke svému prvnímu zápasu z tripu po východní části National Hockey League. Jejich soupeřem budou ,,Letci“z Philadelphie. Zápas by měl být vyrovnaný, protože proti týmům z východu se nám v letošní sezóně daří, ale samozřejmě nemůžeme dělat předčasné závěry.

Minulou sezónu nás Flyers porazili v obou vzájemných zápasech včetně porážky na nájezdy 4-3. V tomto zápase hlavně zazářil Wayne Simmonds, který vsítil dvě branky. I letos se mu daří,jelikož letos okupuje třetí příčku kanadského bodování Flyers. Před ním je pouze Giroux (13b) a překvapení letošní sezóny Jakub Voráček (ten má dokonce 16 bodů). V bráně domácích by se měl objevit Steve Mason, který v letošní sezóně zrovna nezáří, když si do statistik zatím připsal 5 porážek. Jde ale o velkého bojovníka a myslím, že dnes udělá vše proto, aby se objevila číslice jedna v kolonce výher. V posledním utkání hráči Flyers nedokázali pokořit hráče Floridy Panthers,když se museli vyrovnat s prohrou 1-2.

Teď zamíříme do našeho tábora, kde se dějí zajímavé věci. Některé pozitivní jiné méně. Začneme tedy u negativ. Největší je bezpochyby zranění superhvězdy Taylora Halla o kterém jsme vás již informovali. Dále se musí Edmonton obejít bez svého kapitána Andrew Ference, který dostal stop na tři utkání za faul na tvrďáka Zacka Kassiana v duelu s Canucks. V bráně zítra nastoupí Švéd Viktor Fasth, který se vrací po zranění třísel, jenž utrpěl v utkání s Kings. Doufejme, že  tento comeback bude ihned vítězný. Další Švédský hráč, který v dnešním utkání nastoupí je talentovaný bek Oscar Klefbom, který si zítra připíše svůj první start v barvách Oilers v letošní sezóně. Měl by nastoupit vedle amerického obránce Marka Fayneho. Takhle dobře poskládána defenzíva, tedy alespoň podle mě v této sezoně ještě nehrála.

Sestava: Pouliot – Nugent-Hopkins – Eberle, Purcell – Arcobello – Perron, Hendricks – Draisaitl – Yakupov, Acton – Gordon – Joenssuu, obrana: Nikitin – Schultz , Klefbom – Fayne, Marincin – Petry. V brance již zmíněný Fasth, kterému bude krýt záda Ben Scrivens.

Utkání začíná pro nás netradičně v jednu hodinu středoevropského časů. Go Oilers Go !!!