Bídný výkon nemohl znamenat nic než prohru

458412064_slideEdmonton nastartoval svůj pěti zápasový „Road Trip“ prohrou na ledě Philadelphie, když nedokázal napodobit slušný výkon z posledního utkání s Vancouverem. Sice „Olejáři“  domácí přestříleli 36-25, ale na brankáře Flyers Steve Masona to nestačilo. Utkání se také příliš nepovedlo navrátilci do sestavy Oilers brankáři Viktorovi Fasthovi, který si z utkání odnesl pouze 84% úspěšnost. Suma sumárum vítězství Philadelphie 4-1 byla zasloužená ve všech aspektech.

Jak se stává v poslední době raritou, tak utkání začíná pro „Olejáře“ přesilovou hrou i dnes tomu nebylo jinak. Edmonton ale opět nic nepředvedl a prodloužil trvající série přesilovek bez využití. První potrestaným v utkání byl český útočník Jakub Voráček, který prožívá fantastický vstup do sezóny, kdy mu patří druhá příčka v kanadském bodování  celé NHL. Dnes se o tom mohli také přesvědčit hráči Edmontonu, když se v čase 3:59 poprvé ve střetnutí prosadil Kladenský rodák. Na brance má také menší zásluhu Viktor Fasth, který se nedokázal rychleji přesunout a levým betonem si kotouč dotlačil do brány, 0-1. Za zmínku v následujících minutách stojí pouze šance Voráčka, když si dokázal opět šikovně objet bránu a bekhendovou střelou orazítkoval tyč branky Fastha. Český útočník se nemusel dlouho trápit z neproměněné šance, protože za tři minuty se mohl opět radovat ze vstřelené branky. Vše začalo právě u Voráčka, který hledal přihrávkou obránce Del Zotta, ale puk se mu odrazit od brusle zpět na hůl útočníka Flyers. Jeho střela byla pro Švédského brankáře v barvách Oilers nechytatelná, 0-2.

„Byl to pro nás tvrdý oříšek,“ řekl Dallas Eakins.“ Měli jsem dobrý vstup do utkání, ale tyto dvě branky nás položili na zem.“

Druha třetina začala tlakem Oilers, když se hosté snažili vrátit do utkání, ale nic z toho nebylo, protože štěstí opět přálo domácím Flyers. Po šťastném odrazu od brusle Oscara Klefboma se opět radovala Philadelphia. Svou druhou branku v sezóně si připsal útočník černé pleti Pierre-Edouard Bellemare, 0-3. Edmonton se prvního zásahu dočkali až v polovině utkání, když po skvělém sólu od vlastní modré čáry ujel Ryan Nugent-Hopkins, který celou akci vyšperkoval krásnou kličkou,1-3. „Byla to dobrá akce,“ řekl Eakins.„Ryan ukazuje, že se stává vůdčí osobností a jeho dnešní výkon byl toho hoden.“  Naděje na dobrý výsledek vydržela pouze dvě minuty. Jeden z nejzkušenějších hráčů Oilers Matt Hendricks se snažil akci, která si říkala o vyhození z obraného pásma uhrát hokejově. Bohužel vše se vymstilo a obránce Flyers Luke Schenn byl nekompromisní, 1-4. Hendricks svou chybu chtěl odčinit bitkou se Zacem Rinaldem, ale místo vítězství obdržel několik tvrdých ran. Do konce třetiny si Edmonton vytvořil dvě dobré příležitosti. Jmenovitě David Perron, který nejprve orazítkoval tyč a druhý pokus mu skvěle zlikvidoval Steve Mason. Po čtyřiceti minutách dokázali „Olejáři“ přestřílet Flyers 25-15, ale výsledek vypadal jednoznačně v prospěch Philadelphie.

Do poslední části utkání vstoupili hráči Philadelphie s taktikou zbytečně neriskovat a to se jim vedlo na výbornou. Asi největší šanci respektivě dvojí šanci  na snížení měli hosté v přesilové hře, když na trestné lavici seděl Mark Streit za držení. Nejprve vyslal dělovku Nail Yakupova a následně dorážel David Perron, ale opět skvěle zareagoval Mason. Utkání ukončila další šance v početní výhodě. Tentokrát hvězdou okamžiku byl Justin Schultze, který nahodil puk na bránu a ten se zastavil o tyč brány Flyers.

Edmonton si sice vypracoval několik dobrých střeleckých pokusů, ale to až ve chvíli, kdy bylo po utkání. Dnešní výkon nebyl vůbec dobrý.V  průběhu utkání se několikrát stálo, že hra postrádala jakýkoliv systém. Pravě toto utkání připomnělo nezdary z minulé sezóny, kdy Dallas Eakins nevěděl jak má reagovat na hru soupeře. Jak jsem už několikrát zmiňoval nejsem jeho fanoušek, protože mi přijde, že vůbec neřídí lavičku týmu a nekomunikuje s hráči v danou chvíli. Samozřejmě nemůžu zapomenout na výkon Viktora Fastha, který opravdu neměl svůj den. Chybělo mu štěstí ale také nepřidal nic navíc.

Další utkání nás čeká ze čtvrtka na pátek, kde vyzveme domácí Boston Bruins a pokud hodláme předvést stejný výkon, můžeme očekávat drtivou porážku.