Preview: Bruins-Oilers

020114_6Edmonton zítra čeká další utkání z pěti zápasového „Road tripu“ na ledě soupeře. Tentokrát svěřenci Dallase Eakinse vyzvou Boston Bruins, kteří v posledních letech patří mezi špičku celé NHL. Domácí  prozatím v letošní sezóně nepředvádějí svůj nejlepší hokej, ale na „Olejáře“ si věří, protože poslední prohra na domácím ledě s Oilers se datuje k 7.Listopadu 1996.

Tým „Olejářů“ se pokusí napravit dojem z předchozího utkání s Flyers, kdy hráči Philadelphie udělili Edmontonu lekci v efektivitě. Výkon který podali nebyl hoden hře v posledních utkáních, kde Oilers nehráli vůbec špatně. Po utkání začal Eakins se svým trenérským týmem dělat hráčské rošády, které schytala dvojice Martin Marincin-Will Acton. Nejprve byl Acton poslán na listinu volných hráčů a následně slovenský bek byl po osmi utkání přeřazen zpět do farmářského celku. Na oplátku poprvé v této sezóně dostane šanci Keith Auile, kterého doprovodí Irio Pakarinen. Právě reprezentant Suomi patří mezi největší překvapení Oklahoma City Barons, když si v sedmi utkáních připsal osm bodů za pět branek a tři asistence.

Oproti začátku sezóny se forma „Medvědů“ zvedá, tam kde jsou fanoušci NHL zvyklí. V posledních třech utkáních hráči Bostonu neochutnali hořkost porážky, když si dokázali poradit s týmy Sabres, Senators a Panthers. Dokonce v posledních deseti utkáních hned sedmkrát slavili vítězství. Edmonton naopak v posledních třech utkáních nezískal jediný bod a stále čeká na první vítězství na ledě soupeře.

Trenéra domácích Claude Juliena v posledních týdnech trápí absence několika klíčových hráčů. Kapitán Zdeno Chara si stále lečí zraněné koleno, kterého trápilo už v minulé sezóně. Další hvězda týmu David Krejčí laboruje se zraněním v horní části těla, ale mohl by dnes nastoupit rodák ze Šternberka, protože už ve středu absolvoval trénink na ledě. Listinu zraněných doplňují Marc Savard, Kevan Miller a Torey Krug. Dallas Eakins bude postrádat nejproduktivnějšího hráče týmu Taylora Halla a Andrew Ference, který si odpykával tří zápasový trest za nevybíravý zákrok v  utkání s Canucks.

Po střetnutí s Flyers bylo jasné, že do utkání s Bostonem nastoupí v bráně  Ben Scrivens, protože Viktor Fasth zrovna neprožil nejlepší návrat do sestavy po svém zranění. Medvědi se budou moci opět spolehnou na svoji jedničku Tuukka Raska.

Utkání začíná v jednu hodinu středoevropského času, tak nezapomeňte naladit přístroje. Go Oilers Go !!!