Preview: Sabres-Oilers

Tyler+Myers+Edmonton+Oilers+v+Buffalo+Sabres+w6gWtlwX9ptlDnes v noci nastoupí Edmonton proti Šavlím z Buffala, kterým se také dlouhodobě nedaří a tak můžeme očekávat žabomyší válku dvou opravdu slabých celků.  Navrch by měli mít ale asi Sabres, protože z posledních osmi zápasů v First Niagara Center mají bilanci sedm výher a jednu prohru. Navíc jsme je naposledy přetlačili na jejich domácím ledě v roce 2006. Doufejme, že dnes tuto bilanci vylepšíme.

Sabres v jejich posledním zápase prohráli s Canadiens z Montrealu na nájezdy. Stav utkání byl 1:2. Podle dostupných informací Buffalo strávilo hodně času na tréninkovém ledě, přičemž se snažilo zlepšit hlavně přesilové hry. Ty mají opravdu příšerné, dokonce nejhorší v celé NHL (strašidelná 4%). Ono Buffalo je celkově hodně slabé co se střelby týče. Nastřílelo pouze 17 gólů. Doufejme, že v tomto trendu bude i dnes pokračovat. V brance by měl nastoupit čech Michal Neuvirth, který zatím prožívá docela povedou sezonu. Jehož čísla ukazují krásných 92.5% úspěšnosti zásahů.

To v brance Naftařů by měl nastoupit švédský brankář Viktor Fasth, který má co napravovat. V jeho prvním zápase po zranění se moc nepředvedl. Tak doufejme, že to v noci vynahradí a dovede náš tým k vítězství a vylepší si otřesnou statistiku v procentuální úspěšnosti (86.1%). Náš poslední výkon v minulém zápase netřeba komentovat. V sestavě by se žádná změna oproti utkání s Bruins dít neměla.

Tento zápas může hodně napovědět  o budoucnosti Dallase Eakinse v tomto týmu. Zápas to určitě nebude lehký, ale pokud by jsme se vyvarovali základním chybám a měli trochu toho štěstí, tak věřím, že na dva body dosáhneme. Začínáme v 1:00 SEČ. Go oilers go!