Preview: Rangers-Oilers

467389549_slidePět minut po půlnoci středoevropského času změří síly hokejisté New Yorku Rangers a Edmontonu Oilers. Předešlé vítězství na ledě Buffala bude pro hráče Oilers jistě dobrým odrazovým můstkem pro boj s Jezdci.

V loňské sezoně se nejdříve v únoru radovali Naftaři z vydřeného vítězství v Madison Square Garden v poměru 2:1, Rangers pak zhruba o dva měsíce později doslova vyplenili Rexall Place 5:0. Hráči Edmontonu tedy rozhodně mají svému dnešnímu soupeři co vracet.

Rangers ve svém posledním utkání podlehli v sobotu Maple Leafs na jejich ledě 4:5. Před tím sehráli sérii 4 domácích zápasů, přičemž hned ve třech případech musel o vítězi rozhodovat nastavený čas, případně samostatné nájezdy. Jezdci nejprve dokázali po 60 minutách porazit Minnesotu, poté si vylámali zuby na Ondřeji Pavelcovi a prohráli s Winnipegem 0:1 po samostatných nájezdech. Hned v dalším zápase si Rangers střihli trestná střílení znovu a opět neúspěšně, dva body si tentokrát po výhře 4:3 odvezli hráči Blues. V posledním utkání domácí šňůry pak Jezdci přetlačili v prodloužení Detroit. Konečné skóre – 4:3.

Oilers putují po stadionech soupeřů z Východní konference a svou východní misi zakončí právě v proslulé Madison Square Garden. Jak se Naftařům dařilo proti týmům z východu na domácím ledě, tak venku to prozatím rozhodně neplatí. Nejdříve Edmonton nestačil na Letce z Philadelphie, kterým podlehl 1:4. Chuť si chtěli hráči Oilers spravit v Bostonu. Ještě v půlce třetí třetiny vedli nad místními Bruins 2:1, poté se však soubor Dallase Eakinse doslova sesypal a nakonec z toho byla porážka 2:5. Až konfrontace s dosud nejslabším účastníkem soutěže Buffalem přinesla kýžené dva body po vítězství 3:2. Naftaři zasypali českého gólmana v bráně Sabres Neuvirtha 52 střelami. Premiérovou branku v kariéře zaznamenal finský „farmář“ Pakarinen. První letošní vítězství si připsal brankář Viktor Fasth.

Na nedělním tréninku se objevila tato sestava Edmontonu:

Pouliot-RNH-Eberle
Hendricks-Gordon-Joensuu
Yakupov-Arcobello-Perron
Purcell-Draisaitl-Pakarinen

Aulie-Fayne
Petry-Nikitin
Ference-Schultz

V brance Oilers nastoupí podruhé za sebou Viktor Fasth.