«

»

Lis 10 2014

Pouliot potopil svůj bývalý tým

458716730_slideHráči Oilers po delší době předvedli hokej, kterým by se chtěli prezentovat celou sezónu. Jejich ofenzivní choutky byli pro hráče Rangers příliš a po zásluze svěřenci Dallase Eakinse slavili vítězství v poměru 3-1. Hvězdou utkání se stal bývalý „Jezdec“ Benoit Pouliot, který se společně s Ryanem Nugentem-Hopkinsem postaral o vítěznou branku.

Podruhé za sebou dokázal Edmonton přestřílet soupeře,  tentokrát to bylo v poměru 33-21. Právě většinu střeleckých pokusů si „Olejáři“připravili ve hře 5na5, kde ukázali zlepšení než v předchozích utkáních.

Hráli jsme opravdu dobrý celoplošný hokej,“ řekl Dallas Eakins.„Je to závod na dlouhou trať než dokáží naši hráči zvládat system, kterým chceme hrát, ale pomalu se blížíme do finále celého procesu.

Na první branku nemuseli fanoušci ve slavné Madison Square Garden dlouho čekat, když v čase 3:19 udeřila první formace „Olejářů“. Po ose Jordan Eberle-Benoit Pouliot si skvěle najel před branku Ryan Nugent Hopkins, který svou pátou brankou v sezóně otevřel skóre, 0-1.

„Musíme najít způsob, jak hrát  v každém utkání stejně, abychom byli úspěšní,“ řekl Nugent-Hopkins. Myslím si, že jsme dnes odvedli lepší výkon než v předchozích utkáních.

Vyrovnání se domácí Rangers dočkali o devět minut později, když Carl Hagelin si objel bránu Viktora Fastha a vyslal puk na bránu. Těsně před švédským brankářem puk tečoval Boyd Gordon, který změnil dráhu puku,1-1.

Po první třetině byli aktivnější „Olejáři“, kteří vyprodukovali 11 střeleckých pokusů. To tým z Manhattanu osm, ale opticky měli navrch Oilers.

Vstup do druhé třetiny vyšel lépe Oilers. Postupem času si vytvářeli čím dál větší tlak, který korunovali vedoucí brankou.

Vše začalo v obraném pásmu Oilers, když se kotouče ujal skvěle hrající Ryan Nugent-Hopkins. Mladá hvězda týmu se rozjel až do útočného pásma,kde se zbavil dvou hráčů Rnagers a předložil puk Pouliotovi, který pohotovou střelou pokořil Henrika Lundqvista, 2-1.

„Je to nejlepší brankář s kterým jsem hrál,“ řekl Benoit Pouliot. „ Takové brankáře něčím překvapit je těžké, ale jsem za to rád, že se mi to povedlo.“

O dvě minuty později mohla opět první řada skórovat, když Pouliot vybídl Justine Schultze, ale „King Hendrik“ předvedl fantastický zákrok lapačkou, kterým dostal Madison Square Graden do varu.

Po čtyřiceti minutách utkání pustil Edmonton domácí hráče pouze k minimálním šancím, když jejich čtrnáct pokusů po dvou třetinách patří mezi jejich minimum v sezóně.

Do třetí třetiny vstoupili hosté s trošku defenzivnějším stylem než v předchozích minutách, ale i přesto opět byli střelecky aktivnější. Jezdci se snažili o vyrovnání, ale jejich hra nebyla natolik dobrá, aby dokázala potrápit organizovanou hru Oilers.

Trenér Alain Vigneault se snažil vykřesat naději na dobrý výsledek odvoláním Lundqvista z brány, ale místo toho přišlo potvrzení vítězství Oilers. Opět dvojice Gordon-Hendricks ukázali, že jsou pro tyto situace stvořeni a po jejich spolupráci se mohl z branky radovat Teddy Purcell, 3-1.

Edmonton předvedl prozatím nejlepší výkon v sezóně, kdy jejich hra nedávala „Newyorčanům“ šanci na větší odpor. Vyzdvihnout musíme první formaci, která v tomto složení odehrála nejlepší utkání. Opět ukázal velký potenciál Nail Yakupov, po kterém začíná čím dál více toužit  týmy z celé NHL.

Další utkání a zároveň poslední z pěti zápasové „Road Tripu“ na venkovním ledě nás čeká Nashville Predators, kteří patří mezi největší překvapení sezóny.