Preview: Predators-Oilers

1297498024839_ORIGINALBěhem dnešní noci zakončíme náš trip po východní části NHL. Naším sokem budou Predátoři z Nashvillu s nimiž odehrajeme v této sezoně druhé ze tří utkání. V tom prvém nás přehráli celkem hladce, poměrem 4:1. A ani dneska to nebude žádný med, ale pokud navážeme na výkony s Buffalem a především s NY Rangers, tak máme velikou šanci na prodloužení série vítězství, která se prozatím zastavila na čísle 2.

 

 

Nashville Predators
Predátoři se vrací z šestizápasového tripu, během kterého získali osm z dvanácti možných bodů. Slušná bilance. Preds jsou teď celkově pěkně rozjetí. A s bilancí 9-3-2 patří na čelo tabulky centrální divize.Navíc je ani moc netrápí zranění,jediní ,kdo jsou zapsáni na listinu zraněných hráčů jsou Colin Wilson a Viktor Stelberg. V brance by měl nastoupit jeden z nejlepších gólmanů součastnosti a to nikdo jiný ,než finský čahoun Pekka Rinne. Ten i v této sezoně ukazuje, že patří mezi elitu ligy.

Na koho se zaměřit:

Filip Forsberg a James Neal – této dvojici to zkrátka klape. Filip Forsberg patří mezi nejlepší nováčky ligy a James Neal se stal komplexnějším hráčem a předvádí perfektní hokej.

Předpokládaná sestava:
Forsberg – Ribeiro – Neal
Cullen –Roy – Smith
Bourque – Jarnkrok – Jokinen
Nystrod – Gaustad – Beck

Josi – Weber
Volchenkov –Jones
Ekholm – Elis

Rinne
Edmonton Oilers
Olejáři vyhráli svá poslední dvě utkání, kde předvedli opravdu kvalitní výkon. Soupeře zasypávali pořádnou dávkou střel, poctivě bránili a brankář podržel. Tedy Viktor Fasth podržel. Ten nastoupí i dnes. Bude to jeho třetí utkání v řadě, které možná rozhodne, jestli se definitivně stane gólmanem číslo jedna, protože byl zatím přecejen o něco lepší než jeho kolega Ben Scrivens. Na l istině zraněných zůstává Taylor Hall, který by se ale měl v nejbližší době vracet na led. V pondělí s týmem netrénoval David Perron, ale do dnešního utkání by měl zasáhnout.

Na koho se zaměřit:

Ryan Nugent-Hopkins –Tento nesmírně talentovaný Olejář zažívá vstup do sezony ,který je hoden prvního centra. Měl pouze čtyři zápasy,kdy nezaznamenal ani jeden bod. Nabíral v posledních 13 zápasech 10 bodů. Ale ofenzivní činnost nehlásí největší zlepšení, to je vidět především v jeho fyzické hře a v bránění . Také se pomalu, ale jistě stává lídrem Oilers. Rozhodně se vyplatí sledovat.

Předpokládaná sestava:
Pouliot – Nugent-Hopkins – Eberle
Purcell – Draisaitl – Pakarinen
Perron – Arcobello – Yakupov
Hendricks – Gordon – Joensuu

Nikitin – Petry
Ference – Schultz
Aulie – Fayne

Fasth

Utkání začíná dvě hodiny po půlnoci středoevropského času. Nám nezbývá nic jiného, než věřit, že silného soka z naší konference přetlačíme. Let’s go Oilers, let’s go!