Preview: Oilers-Senators

476700449_slideOkolo půl čtvrté ranní nastoupíme na domácím ledě v Rexall Place proti kanadskému celku Ottawa Senators. V tomto kanadském derby proti sobě nastoupí dva celky,které prohrály své předešlé utkání ( Oilers jedno,Senators dvě), takže můžeme očekávat tuhý boj.

Ottawa Senators

Senátoři jsou na krátkém tripu, který momentálně nevypadá  ideálně ( 0-1-2). Jinak si ale tento tým nevede nikterak špatně a se solidními 18 body jsou osmí ve Východní Konferenci. Do svého “domovského” města se vrací Curtis Lazar, který zde odehrál ( za Oil Kings) necelých 200 zápasů,takže prostředí Edmontonu zná více než dobře. Rozhovor pro místní média končil slovy o tom, že to bude speciální moment, až opět vstoupí na tento led a že se těší,až se vrátí mezi edmontonskou komunitu. Doufejme, že dnes se mu dařit nebude.V brance by měl nastoupit Američan Craig Anderson, který má více než slušnou 94% v úspěšnosti zásahů.

Na koho se zaměřit

Erik Karlsson – Tento švédský bek letos opět předvádí kvalitní ofenzivní výkony, takže Edmonton by se měl co nejvíce vyvarovat oslabení, protože kapitán Sens vyniká právě v početní výhodě.

Clarke MacArthur – Překvapení sezóny. Sedm gólů a čtyři asistence na toho by si „Olejáři“ měli dát pozor.

Předpokládaná sestava

MacArthur – Turris – Chiasson

Michalek – Zinebajad – Ryan

Smith – Legwand – Neil

Hoffman – Lazar – Stone

Phillips – Karlsson

Cowen – Ceci

Borowiecki – Gryba

Anderson

Edmonton Oilers

Po prospalé první třetině a následné prohře na ledě Predators se bude chtít celek pod vedením Dallase Eakinse rychle otřepat. Předvedená hra v posledních dvouh třetinách nám může napovědět, že tohle by mohl být vydařený zápas, ve kterém budeme muset na plno makat celých 60 minut. Dnes již trénoval Taylor Hall, což je fajn, ale do dnešního zápasu ještě nenastoupí. Na tréninku se také objevil Luke Gazdic, který přiznal, že čtvrtá lajna hraje opravdu skvěle a bude problém se do ní dostat.

Na koho se zaměřit

Nail Yakupov –  Tento ruský blesk je v každém zápasu lepší a lepší, jen mu většinou chybí buď lepší spoluhráči nebo trochu štěstí. Pokud ho budete pozorovat pořádně, uvidíte jak se zlepšil oproti minulé sezóně.

Ben Scrivens – V minulém zápase sice dochytával “pouze” dvě třetiny, ve kterých si došel pro “malý” shutout, ale věřte, že to nebylo nic lehkého. Předvedl několik opravdu důležitých zákroků, kterými udržel svůj tým ve hře. My můžeme jen doufat, že si formu přenesl i do dnešního utkání.

Předpokládaná sestava

Puliot – RNH – Eberle

Perron – Arcobello – Yakupov

Pakarinen – Draisaitl – Purcell

Hendricks – Gordon – Joenssuu

Aulie – Schultz

Nikitin – Fayne

Ference – Petry

Začínáme o půl čtvrté rano ( SEČ ),takže všichni povinně u svých obrazovek a fandit na plno. Let’s go Oilers,let’s go!