Edmonton opět nezvládl první třetinu

DEV_8989_slideHráči Oilers předvedli proti Sens další bídnou první třetinu, která je opět stála utkání. Sice Edmonton dokázal v třetí třetině vyrovnat, ale nakonec se musel spokojit pouze s bodem, protože svou druhou brankou v utkání rozhodl v prodloužení Mike Hoffman.

Vstup do utkání Oilers vůbec nevyšel. Dokonce na první pohled to vypadalo, že hráči jsou unavení a nekoncentrování na utkání. Otázka zní, kde byl problém, protože už v předchozím utkání na ledě Predators předvedli svěřenci Dallase Eakinse stejný propadák v první dvacetiminutovce, když odcházeli do kabiny za stavu 0-3.

„Vůbec nám nefungovali nohy, ale taky to nebylo v pořádku v našich hlavách,“ řekl Dallas Eakins. “ Vrátili jsme se domu po pěti zápasech a značný  časový posun k tomu také nepomohl, ale na to se nesmíme vymlouvat a opět najít recept jak vítězit.“

První branka v utkání přišla po třech minutách. Hostující Ottawa si vytvořila několik střeleckých pokusů, ale až ta od Mike Hoffmana se ujala. Sice střela zápěstím byla přesná, ale také nebyla pro Bena Scrivense nechytatelná, 0-1.

Po brance stále na ledě vévodili hosté z hlavního města. Svou převahou dokázali zužitkovat v podobě druhé branky, kdy střelu veterána Chrise Phillipsem těsně před Scrivensem tečoval Alex Chiasson,0-2.

Do té doby bídný výkon chtěl změnit v podobě bitky obránce Oilers Keith Aulie, když vyzval Chrise Neila, ale zkušený matador v tomto oboru ukázal, že se nezalekne nikoho a jasným výsledkem zvítězil.

Tečku za první třetinou opět udělali hosté, kteří nám připomněli scénář z posledního utkání. Do statistik se zapsal trápící český útočník Milan Michálek, který si krásně najel do volného prostoru, kde ho milimetrovým pasem našel Bobby Ryan, 0-3.

Edmonton v první třetině vyslal na bránu Craiga Andersona pouze sedm střel, to Ottawa hned sedmnáct.

Začátek druhého dějství nepřineslo příliš dobrých příležitostí a tak si fanoušci „Olejářů“ museli počkat až do třinácté minuty, kdy se konečně prosadil domácí Edmonton. Nejprve se na trestnou lavici posadil Mark Borowiecki  za hru vysokou holí. Celá akce začala u Davida Perrona, který si kličkou udělal prostor pro střelu. Jeho pokus skončil na betonu Andersona, ale naštěstí pro „Olejáře“ se puk odrazil na hůl Leona Draislaita, který mohl slavit svou druhou branku v NHL, 1-3.

Po snížení v utkání Edmonton ožil a začal udávat tempo hry. Dokonce si vytvořil několik slibných příležitostí, které mohli skončit brankou. Oproti první třetině dokázali domácí Ottawu přestřílet 13-6.

Závěrečná část utkání patřila Oilers, kteří veškerou snahu vložili do útoku. Dokonce kýženého ovoce se dočkali v podobě vyrovnání. Vše nastartoval Jordan Eberle, když svou stou brankou v kariéře vykřesal naději fanouškům Oilers na dobrý výsledek. První formace ukázala, že se nebojí jít do brankoviště soupeře, kde po několika dorážkách mohla slavit, 2-3.

„Myslím si, že Jordan si připíše mnohem více branek než má momentálně,“ řekl Dallas Eakins. „Je to velký úspěch.“

Po čtyřech minutách od druhé branky znova vypukla radost u fanoušku Oilers. Ryan Nugent-Hopkins opět ukázal své bruslařské schopnosti, když si udělal výlet do obranného pásma Senators, kde si počkal na najíždějícího Jeffa Petryho. Americký obránce se nijak nerozpakoval a střelou z první vymetl právy horní růžek branky Craiga Andersona, 3-3.

„Nemůžeme mít takové začátky utkání jako v posledních dvou zápasech,“ řekl Jeff Petry. „Prostě se nám nemůže stávat to, že budeme vždy dotahovat 2-3 brankové manka a doufat, že uhrajeme nějaké body.“

Edmonton mohl klidně rozhodnout v normální hrací době, když na trestné lavici seděl opět Mark Borowiecki, ale Craig Anderson podržel svůj tým.

Do prodloužení vstoupili oba týmy opatrně aby neinkasovali. Blízko rozhodující branky byli „Olejáři“, kdy Jordan Eberle orazítkoval horní tyč branky Senators.

O pár sekund se potvrdilo rčení nedáš-dostaneš. Nejprve David Perron se skvěle vrhl do střely Erika Karlssona, který mu při pokusu ohrozit branku Scrivense vyrazil hůl z ruky. Právě tento okamžik se ukázal jako klíčový, když Perron neměl hůl vznikl prostor pro hráče Ottawy. Této výhody využil Mike Hoffman, který jednoduchou střelou prostřelil Bena Scrivense, 3-4.

„Potřebujeme mít lepší začátky,“ řek Ryan Nugent Hopkins. „Máme stejný pocit jako v posledním utkání. Pokud prohráváte 0-3, tak vždy bude v této soutěži těžké vrátit se do utkání.“

Hvězdou utkání se nakonec stal překvapivě Ryan Nugent-Hopkins, který si v utkání připsal dvě asistence. Právě tento hráč ukazuje, že každým utkáním je lepší a lepší. Druhou „Star“ se stal Jordan  Eberle a celou tuto dvojici doplnil hostující brankář Craig Anderson (34 úspěšných zákroků).

Další utkání nás čeká z neděle na pondělí ve tři hodiny ráno s Arizonou Coyotes, tak budeme doufat, že nezažijeme opět takový vstup do utkání a pokusíme se právě v první třetině rozhodnout duel.