Preview: Oilers-Coyotes

10254145Zítra ve tři hodiny ráno nás čeká v pořadí osmnácté utkání sezóny, když na domácím ledě vyzveme „Kojoty“ z Arizony. Bude to druhé utkání v letošní sezóně mezi těmito soupeři. První duel vyšel lepé domácí Arizoně, která si bez větších problému poradila s družinou Dallase Eakinse 4-7. Hlavní hvězdou se stal Mikkel Boedker, kterému se povedlo vsítit svůj první hattrick v kariéře.

Jednoznačně nejlepší informace před utkáním vyšla na povrch před několika hodinami a to, že po šesti utkáních se do sestavy vrací největší hvězda týmu Taylor Hall.

“ Bolest opadla už po několika dnech, takže to potom bylo už jen o síle, kterou jsem potřeboval nabrat,“ prozdradil Taylor Hall.“ Už ve čtvrtek jsem věděl, že budu připraven na utkání s Arizonou.“

Hráči Coyotes po třech utkání konečně zabrali, když si odvezli dva body z ledu Kosatek za vítězství 5-0. V tomto utkání v brance Arizony nastoupil bývalý „Olejář“ Devan Dubnyk, který prozatím podává velmi dobré výkony a pravě i dnes by se měl postavit do brány. Hvězdou utkání se stal jiný hráč a to český centr Martin Hanzal, kterému se povedlo zaznamenat hattrick. Přesto, že „Kojotům“ se povedlo zvítězit, tak stále patří mezi nejhorší celky Západní konference, když mají pouze o jeden bod více než Edmonton.

Edmontonu se v posledním utkání povedl pěkný „Comeback“, když po první třetině prohrávali s Ottawou 0-3, ale hráči Oilers se dokázali vrátit do utkání. Dokonce moc nechybělo a mohli brát dva body ale nakonec rozhodla v prodloužení jednoduchá střela Mika Hoffmana, která propadla za záda Bena Scrivense. Návrat Taylora Halla do sestavy muselo někoho stát místo v týmu. Dallas Eakins nakonec ukázal na finského mladíka Iria Pakarinena, který si zapsal do svých svůj statistik první gól v NHL. Na cestu do Oklahoma City Barons mu trenér Oilers přibalil Švéda Oscara Klefboma. V brance by jsme měli překvapivě vidět Bena Scrivense, kterému příliš nevyšlo utkání s Ottawou Senators.

Co se týče marodky obou týmu, tak pouze trenér Coyotes Dave Tippett bude postrádat Davida Mosse, takže můžeme zhlédnout dva týmy v plné síle.

Nezapomeňte si nastavit budíky a fandit, protože to budeme potřebovat. Go Oilers Go !!!