Preview: Oilers-Canucks

rsz_game_11_bottomEdmonton zítra čeká další soupeř z Pacifické divize, tentokrát „Olejáři“ vyzvou neoblíbený Vancouver Canucks. Právě „Kosatky“ nám už třikrát ukázali jak se má bojovat o zisk dvou bodů. Sice všechny tři utkání neskončili jednoznačným výsledkem (4-5,0-2,2-3), ale naše chyby ve hře byli vždy potrestané. 

„Mám pocit, že v každém utkání jsme udělali spoustu chyb, které nám nedovolili uhrát dobrý výsledek,“ řekl Dallas Eakins.

Právě Dallas Eakins provedl před utkáním nečekanou změnu, když na tribunu posadil Jesseho Joensuua, který tvořil s Boydem Gordonem a Mattem Hendricksem údernou formaci, která dominovala na obou stranách kluzištích. Na jeho místo dostane šanci další tvrďák Steve Pinizzitto. Třicetileté pravé křídlo si o šanci v hlavním týmu řekl svou dobrou hrou v předsezónním kempu, kde se právě rozhodovalo jestli dostane šanci od začátku sezóny.

„Měl velmi dobrý kemp a jen těsně chybělo, aby se dostal do prvního týmu,“ obhajoval své rozhodnutí trenér Oilers. “ Chceme přidat trošku rychlosti a agresivity, ve které Steve vyniká.“

Co se týče naší formy, tak do utkání přicházíme se sérii třech porážek. To Vancouver nezvládl poslední domácí utkání, když dostal výprask od Arizony Coyotes 0-5. Jejich špatný výkon by je určitě neměl dostat před zítřejším utkání do nějaké deky, protože s Oilers mají v posledních letech velmi dobrou bilanci.

Marodka Oilers je po návratu Taylora Halla prázdná. Kosatky budou postrádat obránce Luca Sbisu a dva zlé muže Zacka Kassiana-Toma Sestita.

V brankovišti „Olejářů“ opět dostane šanci Ben Scrivens, který stále hledá formu z minulé sezóny. Jeho protivníkem bude Ryan Miller. Můžeme tvrdit, že právě Americký brankář je přeborník na tým z Alberty, když ve své kariéře má proti Oilers odchytaných deset utkání a všechny dokázal dotáhnout do zdárného konce.

Edmonton musí nutně konečně naplno bodovat proti týmu ze Západní konference, protože jejich bídná bilance je každým utkáním odlučuje od šance na play off. Vše dnes začne od druhé hodiny ranní středoevropského času, tak si nezapomeňte nastavit budíky. Go Oilers Go!!!