Mizérie pokračuje – pátá prohra v řadě přišla s nepřiliš nebezpečnými Devils

500-KIDXK.AuSt.55Oilers v zápase s Devils prohráli popáté v řadě. Z toho počtvrté doma a pokračují ve svých špatných výkonech. Ve včerejším zápase se jim dokonce nepodařilo ani vstřelit branku a prohráli 0:2.

Dallas Eakins se pokusil do zápasu zkombinovat sestavu když přesunul Taylora Halla do druhé formace k Draisaitlovi s Purcellem a Pouliot se vrátil do první formace, kde mu to při Hallově absenci sedělo a tato formace si sedla. Již ve druhé byl vyloučen Purcell, ale z této početní výhody pro Devils nic nekoukalo. První příležitost přišla až v 5 minutě když na Schneidera střílel Purcell. Ten to zkoušel i o dvě minuty později střelou z kruhů, ale taktéž neúspěšně. Po něm ještě do klubka hráčů pálil od modré Marinčin. V 10 minutě byl za držení vyloučen Gelinas. Tato přesilovka se ale domácím vůbec nepovedla a Schneidera ani neohrozili. Ve 13 minutě vystřelil Jaromír Jágr a tato jeho střela byla vůbec první pro Devils v tomto zápase. Do té doby na Viktora Fastha totiž nevyslali ani jediný puk! O minutě později to zkoušel ještě Josefson. V 17 minutě dostali domácí možnost další přesilovky když byl vyloučen Ryder. Ani tato početní výhoda se ale Oilers nevydařila. První třetina neukázala příliš pohledného hokeje a do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté, ve 22 minutě to nejdříve zkoušel Severson a minutu poté i Gelinas. Ve 25 minutě se usadili v pásmu Devils naopak domácí. Pěkně střílel Marinčin a to hned nadvakrát. O dvě minuty později hráli Oilers v šesti a tak přišel trest pro hráčskou lavici. Z této přesilovky Devils zahrozili pouze jednou když od kruhů střílel Havlát, Fasth ale v klidu jeho pokus chytil. Poté převzali otěže do svých rukou opět hosté, střílel Bernier a po něm se k Fasthovi dostalo i nahození Helgesona. V 31 minutě vyrazil na zteč Hall, ale nepřesně přihrál, puku se zmocnil Gelinas, přihrál Bernierovi a ten zase přesně na rozjetého Henriqua jehož nedůsledně pokryl Schultz a Henrique v pohodě prostřelil Fastha. Nebudu Fasthovi sahat do svědomí, ale chytit se to dalo. 0:1. Zápas poté nabral větší tempo, Devils dostali větší chuť po vítězství a Oilers naopak chtěli dotáhnout ztrátu. V 36 minutě to byli ale opět hosté, kteří udeřili. Tuomo Ruutu nic nevymýšlel, Ference se na něj jen díval a přesnou střelou do pravého růžku nedal Fasthovi šanci. 0:2.V 37 minutě měli Devils obrovskou šanci nejdříve po střele Cammaleriho a poté ještě Jágra, Fasth ale tentokrát skvěle zasáhl. Minutu poté střílel od kruhů Arcobello, ale jeho střela šla těsně vedle branky. Během průběhu druhé třetiny ze hry po zblokování střely odstoupil Benoit Pouliot a do zápasu se již nevrátil.

Do třetí třetiny domácí vlétli hned po minutě hry vyslal na Schneidera projektil od mantinelu dnes velice aktivní Marinčin, Schneider vyrazil jen před sebe a Arcobello ještě dorážel, i jeho ale hostující gólman vychytal. Ve 44 minutě předvedla nádhernou akci druhá formace domácích když Draisaitl vyjel na zteč z vlastního pásma, skvěle si vyměnil si puk s Purcellem a předložil ho zcela volnému Hallovi, ten ale střílel pouze do Schneidera. Krásná akce. Ve 45 minutě hrál vysokou holí Marek Židlický a následně si vysloužil 2+2 minuty a Oilers tak dostali velkou příležitost něco s nepříznivým stavem udělat. Jediná výrazná střela přišla ale jen od modré od Purcella. Naopak v posledních vteřinách této přesilovky mohli ještě inkasovat když jim ujel Zubrus, ale místo puku poslal za Fastha jen sám sebe. V 52 minutě byl zcela sám před Scheiderem opět Purcell, ale dnes ani jemu, ani jeho spoluhráčům nebylo souzeno gól vstřelit. V 57 minutě trenér Eakins Fastha odvolal z branky, ale bylo to už zbytečné. Naopak zvýšit mohl ještě Eliáš, ale odkrytou branku netrefil. Ještě v poslední minutě měl zblízka obrovskou šanci Draisaitl, ale Schneider už si čisté konto pohlídal. Po zápase se ukázalo, že zranění Pouliota je vážnějšího charakteru, Pouliot má zlomenou nohu a týmu Oilers bude na dlouhou dobu chybět.

Devils pokračují ve svých nepříliš přesvědčivých výkonech, když ani dnes nebyli moc nebezpeční. Na bezzubé Oilers to však stačilo a tak své 2 body mají. Na Oilers v současném stavu by ale stačil asi každý, protože pokračují ve stylu posledních let a je teď už zřejmé, že opět budou plnit roli jednoho z outsiderů a play off zůstane opět jen snem všech jejich fanoušků.

Kdybych měl zhodnotit hráče, tak bych musel vyzdvihnout dobrý výkon nově vzniklé druhé formace, hlavně Teddyho Purcella a Leona Draisaitla, kteří byli hodně aktivní. Dobrý zápas odehrála i třetí formace, vidět byli Arcobello i Perron. Vzadu to byl opět skvěle hrající Jeff Petry, který pokračuje v kvalitních výkonech, dokonce si vysloužil i místo v druhé přesilovkové formaci. A také Martin Marinčin, který je spíše defenzivním typem, ale dnes ukázal i svůj ofenzivní potenciál a několikrát nebezpečně ohrozil soupeřovu branku. Naopak se budu opakovat když napíšu, že nejhoršími hráči byli Schultz a Nikitin.

Trenér Dallas Eakins k Devils řekl: „New Yersey, po celá léta, co jsou vlastně zač? Je to tým, který hraje stále vzadu a jen čekají a čekají a pak udeří“. No, co k tomu říci- Dallas Eakins by si měl nechat svoje trapné výlevy pro sebe a soustředit se na svůj vlastní tým, který v sobě potenciál má a troufám si říct, že i kvalitnější kádr než polovina dalších klubů v NHL. Já se třeba ptám- jaktože Oilers prohrají doma i s takovým týmem jako jsou právě ne moc silní Devils? Jaktože nedokáží vstřelit ani jeden gól? Jaktože za 8 minut v přesilové hře vystřelí dvakrát na branku?!

Velice trefně se k tomu vyjádřil David Perron: „Něco se musí změnit. Když děláte pořád ty samé chyby tak se už musí něco stát. Jsou to stále tytéž chyby, co jsme dělali i loni. Stále se mluví o tom, že jsme letos lepší než v loňském roce, ale pro mě je to stále to samé. Lepší to není. Je to frustrující“.

Tato Perronova slova jsou zcela výmluvná. Už i hráči vidí, že je v týmu něco špatně. Ti co to ale vidět mají, ti to nevidí. Mám na mysli hlavně ředitele Kevina Lowea a manažera Craiga MacTavishe. Už několik zápasů je zřejmé, že nedokážeme držet krok s ostatními týmy, na klub se valí kritika ze všech stran a přesto se stále nic neděje. Je evidentní, že trenér Eakins není mužem na svém místě a je čas aby MacTavish sáhl k jeho odvolání. Tým potřebuje nový impuls a úplně jiný přístup. Ještě jsme ve fázi sezony, která by se dala zachránit. Musí se ale už začít jednat, jinak bude pozdě. Ještě několik proher a nebude již o co hrát.

Dnes hrají Oilers poslední zápas doma proti Chicagu Blackhawks a nedělám si o výsledku žádné iluze, protože Devils a Hawks- to je rozdíl. Poté nás čeká trip a to proti silným soupeřům z centrální divize.